Wiele miast (351)

Jak zrobić zdjęcie biura do wynajęcia, aby zachęcić klientów do skorzystania z oferty?

Ludzie w większości kupują oczami i nie jest to żadną nowością. Im bardziej atrakcyjne zdjęcia produktu, tym większa szansa na przyciągnięcie zainteresowanych. Jeżeli nie wiesz, jak wykonać prawidłowe zdjęcie przestrzeni do wynajęcia, w poniższym artykule znajdziesz parę wskazówek.

Dzięki temu dowiesz się, jak wykonać prawidłowe fotografie, które umieścisz w ogłoszeniu. Zwiększy to szansę na to, że ktoś skorzysta z Twojej oferty, a profesjonalne ogłoszenie wpłynie pozytywnie na Twój wizerunek.

Reklama
Dlaczego warto wykonać dobre zdjęcia biur pod wynajem?

Przygotowanie ogłoszenia biura do wynajęcia wcale nie jest taką prostą sprawą. Należy przede wszystkim wczuć się w potencjalnych klientów i zastanowić, co może przykuć ich uwagę. A wiadomo, że wybiorą oni ofertę najatrakcyjniejszą wizualnie. Piękne i dobrej jakości zdjęcia biura będą się wyróżniały i na pewno nie zginą wśród innych. Potencjalny klient przeglądając ofertę nieruchomości, poświęca na to jedynie minutę, z czego 67% czasu przegląda zdjęcia.

    Drugą kwestią, o której warto pamiętać jest znane nam wszystkim przysłowie: „jak cię widzą tak cię piszą”. Dokładnie tak jest w kwestii oferty biura do wynajęcia. Będzie ona wizerunkiem zarówno pośrednika, jak i prywatnego wynajmującego.

Starannie przygotowana oferta będzie świadczyła o jego profesjonalizmie oraz szacunku do klienta. Podsumowując: dobrze przygotowane zdjęcie będzie świadczyło o sukcesie oferty.
 

Przygotuj biuro przed wykonaniem zdjęcia

Większość zdjęć umieszczanych w ofertach wygląda tak, jakby autor przeznaczył na ich wykonanie maksymalnie 5-10 minut. W dodatku bardzo często można na fotografiach zauważyć bałagan. Planując sesję zdjęciową biura, należy odpowiednio przygotować przestrzeń:
 
- wyrównujemy fotele, żaluzje i zasłony,

- porządkujemy przestrzeń na biurkach, fotelach i półkach,

- przecieramy błyszczące lub przybrudzone powierzchnie,

- krzesła układamy nieco w stronę odbiorcy fotografii, w ten sposób wywołają pozytywny odbiór,

- usuwamy z kadru zbędne elementy, takie jak kosze na śmieci, prywatne rzeczy pracowników stojaki na ubrania, dokumenty, kable itp.

Pamiętajmy, że warto stawiać na minimalizm dlatego im mniej przypadkowych rzeczy na fotografii, tym lepiej. A jeżeli wnętrze zbyt wieje pustką, można wykorzystać rzeczy, które ze sobą wzięliśmy jak np. notes czy laptop czy designerskie akcesoria biurowe. Ludzie wprowadzą wrażenie skali i życia w danej przestrzeni. Musimy jednak pamiętać, że absolutnie nie można publikować czyjegoś wizerunku bez jego zgody. Ciekawym, a zarazem bezpiecznym rozwiązaniem jest rozmycie poruszających się osób, jakie uzyskamy przy ustawieniu długiego czasu naświetlania (jeśli fotografujemy lustrzanką).
 

Wybierz odpowiednią porę na robienie zdjęć biura

Wbrew pozorom nie warto wykonywać zdjęć pod wynajem biura w słoneczne popołudnie. Ostre promienie słońca będą odbijały się od okien. W efekcie między jasnymi i ciemnymi powierzchniami powstanie zbyt duży kontrast. Można oczywiście później przerobić prześwietlone zdjęcia w programach graficznych, lub użyć opcji HDR w telefonie. Jednak, jeżeli nie mamy takiej możliwości i chcemy oszczędzić sobie stresu, najlepiej wybrać godziny poranne lub popołudniowe. Lekki, pochmurny dzień również może okazać się dobrym wyborem.
 
Złotą zasadą jest jednak wykonywanie zdjęć w świetle dziennym, ponieważ sztuczne oświetlenie może niekiedy zaburzyć kontrast na zdjęciu. W tej kwestii wszystko zależy od rodzaju oświetlenia. Można dla porównania wykonać dwie fotografie i wybrać lepszą. Zdjęcia biura do wynajęcia wypadają lepiej, kiedy w pomieszczeniu świeci się światło białe. Żółte i ciepłe światło sprawia wrażenie zbyt „domowego klimatu”.
 

Z jakiego miejsca fotografować biuro

Najbardziej naturalną perspektywę uzyskamy trzymając aparat na wysokości wzroku. Ewentualnie można wykonać zdjęcie z dalsza, z pozycji siedzącej. Nie łudźmy się jednak, że wychodząc wyżej obejmiemy więcej przestrzeni. Zdjęcia biura do wynajęcia wyjdą wtedy dziwnie i nienaturalnie. Zachowajmy piony i poziomy, aby uniknąć efektu „walących się ścian”.
 
Dodatkowo pamiętajmy o:
 
- odpowiednim kadrowaniu,

- pięknych i wyrazistych (ale nieprzesadzonych) kolorach,

- odpowiedniej ostrości zdjęcia.


Źródło zdjęcia: freepik.com



 
stat4u PortalPOLSKA.pl