Wiele miast (380)

Jaką folię uszczelniającą wybrać na dach?

Z płaskim dachem pojawia się szereg drobnych problemów. Podstawowym z nich jest szczelność, szczególnie jeśli chodzi o świetliki dachowe, obszary przykominkowe bądź inne detale.

Nieocenioną pomocą przy żmudnych pracach nad newralgicznymi punktami takiego dachu może okazać się folia uszczelniająca.

Reklama
Proces naprawy dachu może momentami wymagać od nas ogromnych nakładów pracy jak i nie małych umiejętności. Dotyczy to szczególnie prac związanych z czasochłonnym mocowaniem blachy okapowej z zapobieganiem penetracji wód deszczowych oraz możliwości przypalenia płomieniem z palnika futryn drzwiowych bądź okiennych podczas zgrzewania pap termozgrzewalnych.

Rozwiązaniem na te i wiele innych problemów związanych z pracami dachowymi mogą być nowatorskie, specjalistyczne płynne folie uszczelniające. Ich stosowanie znacznie skraca czas pracy, a jednocześnie jest bardzo proste, co pozwoli na ich skuteczne wykorzystanie nawet tym, którzy nie posiadają dużego doświadczenia w budowach dachu. Płynne folie tworzywowe są jednokomponentowe, co sprawia że nadają się do natychmiastowego zastosowania. Ich właściwości umożliwiają wyeliminowanie uciążliwego procesu mieszania, tak jak ma to miejsce w przypadku produktów wieloskładnikowych. Jednocześnie folię tego typu zastosować można w pomieszczeniach mieszkalnych - w przypadku innych narzędzi taka możliwość nie występuje.

Podstawową zaletą folii uszczelniających jest ogromna ilość zaoszczędzonego czasu - przyznają fachowcy z top-dach.com.pl. Praca uszczelniająca na płynnych foliach jest szybka i pewna. W oczywisty sposób łączy się to z oszczędnością, a ekipa wykonująca prace nie potrzebuje dodatkowych specjalistycznych narzędzi, wystarczą jedynie wałki malarskie. Do renowacji nie jest potrzebne zrywanie ani utylizacja starych powłok dachowych. Folie te są paroprzepuszczalne, co oznacza, że nie ma potrzeby oczekiwania na wyschnięcie wewnętrznej warstwy dachu. Proces ten może odbyć się nawet przez gotową powłokę.

Dobrej jakości folie podczas wysychania powłoki dokładnie przylegają do podłoża. W tym czasie nie pojawiają się pęcherzyki powietrza, a ich proces starzenia nie powoduje twardnięcia czy pękania. Co istotne, powłoka ta nie ogranicza możliwości chodzenia po nawierzchni nawet podczas reperacji i przeglądów dachów. Nie ma także tendencji do kruszenia się i tworzenia rys.

Specjaliści z top-dach.com.pl nadmieniają, że elastyczność materiału, z jakiego wykonane są folie uszczelniające daje możliwość dopasowania jej do nierówności podłoża, a na gotowych powierzchniach nie tworzą się zakładki ani szwy, co często występuje w przypadku pokrywania dachu papą. Dodatkową zaletą  jest zdolność do obniżenia temperatur wewnątrz pomieszczeń. Związane jest to z jasną kolorystyką powłoki.

Folie uszczelniające stają się podstawowym elementem wyposażania firm zajmujących się budową i renowacją dachów płaskich. Niski koszt, zwiększony komfort pracy oraz niesamowita wydajność powodują, że coraz trudniej wyobrazić sobie dach jej pozbawiony. Nie dziwi więc fakt, że folia systematycznie zastępuje klasyczną papę.



Publikacja sponsorowana.

stat4u PortalPOLSKA.pl