Wiele miast (345)
Jeśli groby bliskich w odległej miejscowości...

Zbliża się smutne święto Wszystkich Świętych. Wszyscy pragniemy pamiętać o tych, którzy odeszli z naszego życia a dowodem pamięci o nich jest troska i dbałość o miejsce ich spoczynku. Nie zawsze jest to jednak możliwe, dlatego zamówić można specjalistyczną usługę firmy, która zadba o groby naszych bliskich.

Reklama

Taką firmą zajmującą się opieką, sprzątaniem oraz wykonywaniem aranżacji kwiatowych grobów jest Kwiaciarnia Róża. - Posługujemy się tylko sprawdzonymi środkami do pielęgnacji i konserwacji nagrobków. Profesjonalni floryści Kwiaciarni Róża wykonują wiązanki i wieńce, które pomogą uczcić pamięć bliskich – zapewnia Małgorzata Fyda z tej kwiaciarni internetowej. 

  Opieka nad grobem obejmuje: mycie nagrobków profesjonalnymi środkami, usuwanie chwastów, śmieci, starych kwiatów i wypalonych zniczy, sprzątanie terenu wokół grobu, specjalna aranżacja grobu kwiatami, zapalenie zniczy, ułożenie wiązanki (na życzenie z szarfami lub dedykacją), obsadzanie grobu i jego otoczenia roślinami (kwiatami, krzewami, trawą) i ich pielęgnacja, przycinanie krzewów, żywopłotów, trawy na grobach i w ich otoczeniu.
 
Prace są potwierdzane dokumentacją fotograficzną, przesyłaną mailami do zleceniodawców. 
 
Opieka nad grobem po pogrzebie (selekcja wieńców, wiązanek, usunięcie wypalonych zniczy):
 
- Woskowanie, polerowanie i impregnacja nagrobków, konserwacja kamienia
- Odnajdywanie mogił na cmentarzach, przesyłanie map cmentarzy z lokalizacją grobów
- Montaż ławeczek, zagospodarowanie bezpośredniego otoczenia grobu (wyłożenie kostką, wysypanie grysem)
- Korekta napisów
- Odśnieżanie grobu i jego otoczenia
- Transport i pomoc w odwiedzeniu grobu najbliższych
- Kontakt w imieniu Klientów z administratorami cmentarzy, załatwianie spraw formalnych związanych z utrzymaniem grobu, prolongata nienaruszalności grobu
- Formowanie mogił ziemnych
- Podnoszenie pochylonych i zapadniętych nagrobków
- Likwidowanie szczelin w grobowcach, mocowanie tablic
- Budowa grobowców i nagrobków

(ac)

stat4u PortalPOLSKA.pl