Radom
Kameralne Lato

1 lipca ruszają Ogólnopolskie Spotkania Filmowe Kameralne Lato. Kameralne Lato to od 11 lat największa cykliczna impreza filmowa w Radomiu.

Reklama
Festiwal prezentuje polskie filmy, przede wszystkim krótkometrażowe, autorstwa młodych reżyserów. Impreza na stałe wpisała się do kalendarza radomskich imprez. - Jak co roku liczę na to, że nasze miasto odwiedzą rzesze młodych ludzi, którzy marzą o wielkiej filmowej karierze. Radom to dobre miejsce na start i mam nadzieję, że ktoś kiedyś przemawiając na przykład podczas festiwalu w Cannes powie, że swoją karierę zaczynał od Kameralnego Lata w Radomiu i to na pewno będzie nasz wspólny, wielki sukces - mówi prezydent Radomia Radosław Witkowski. Od pierwszej edycji bardzo istotnym elementem festiwalu są warsztaty filmowe, realizowane pod okiem profesjonalistów. Podczas warsztatów młodzi ludzie przechodzą pełną drogę od scenariusza do gotowego filmu, zaprezentowanego publiczności na uroczystej gali. Ambasadorką festiwalu jest Anna Mucha. - Impreza nam się rozrosła i jest już imprezą międzynarodową, co mnie szczególnie cieszy. A skoro już o międzynarodowych ambicjach, to myślę, że taką największą radością dla filmowców jest codzienna praca i realizowanie swojej pasji. Jeżeli chodzi o festiwal Kameralnego Lata, to po jedenastu latach możemy powiedzieć, że mamy swoich wychowanków, którzy stali się profesjonalnymi filmowcami i dołączyli do naszej filmowej rodziny – mówi Anna Mucha. Celem festiwalu jest zarówno promocja młodego polskiego kina, jak i kształtowanie dobrych wzorców społecznych, zachęcanie młodych ludzi do uczestnictwa w kulturze filmowej. Jest to również okazja do realizowania wspólnie z Policją profilaktyki społecznej. Tegoroczna edycja dotyczyć będzie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

W jury tegorocznych konkursów zasiądą: Joanna Kos-Krauze, Janusz Chabior, Anna Mucha, Arkadiusz Tomiak, Derrick Ogrodny, Błażej Chrapkowicz, Łukasz Adamski, Anna Równy.

Reklama_____________________________________________________________________________________________
 

Sklep Tradycja Smaku
na osiedlu Wośniki 

Zakupy spożywcze w Radomiu
www.WDomowychCenach.pl
Tel. (w godz. 7-22) 799 - 017 - 561
   
   
radom(at)wdomowychcenach.pl
do domów, biur, warsztatów itp.
  Bezpłatnie przywozimy
___________________________________________________
stat4u PortalPOLSKA.pl