Otwock
Kiedy odpowiadasz prawnie za swoje czyny...

Mł. asp. Karolina Pardej z zespołu do spraw nieletnich i patologii otwockiej komendy skorzystała z zaproszenia dyrekcji Gimnazjum nr 2 w Otwocku. Funkcjonariuszka przeprowadziła zajęcia ze wszystkimi klasami pierwszymi. 

Reklama
Na spotkaniu z gimnazjalistami, mł. asp. Karolina Pardej poruszyła zagadnienia interesujące młodzież, jak i kadrę pedagogiczną. Młodzi ludzie często żyją w przekonaniu, że do 18 roku życia, nie odpowiadają za swoje czyny. Policjantka przybliżyła uczniom kwestie odpowiedzialności prawnej nieletnich. Omówiła katalog przestępstw z kodeksu karnego i kodeksu wykroczeń, za które osoby powyżej 13 roku życia odpowiadają przed sądem dla nieletnich. Tłumaczyła różnicę pomiędzy osobą nieletnią a małoletnią.
 
Funkcjonariuszka starała się przekazać młodzieży, jakich sytuacji należy unikać w życiu codziennym, aby nie stać się nieletnim sprawcą czynu karalnego. Podawała przykłady nieodpowiedniego zachowania uczniów.
 
Gimnazjaliści chętnie wysłuchali policyjnej pogadanki, zadając przy tym wiele pytań i podając znane im przykłady z życia szkoły. (jkd)

Reklama________________________________________________________________________________
Zadzwoń pod numer 
798-750-408
Zamów pierwszą skrzynkę
 całkowicie za darmo!
www.DanVita.pl
 
_______________________________________________________________________________________
 
stat4u PortalPOLSKA.pl