Wiele miast (21)

Kiedy udać się do psychologa albo terapeuty?

Pomoc wykwalifikowanego i doświadczonego psychologa bądź terapeuty jest niezbędnym wsparciem dla osób, które nie mogą sobie poradzić z zaburzeniami odżywiania, zaburzeniami lękowymi, zaburzeniami osobowości i innymi problemami o podłożu psychicznym. Jak jednak wybrać dobrego specjalistę?

O czym warto pamiętać, szukając dobrego psychologa?

Reklama
Psycholog Rzeszów

Na początku należy zaznaczyć, że psycholog i terapeuta to dwa różne zawody, choć o tym samym podłożu. Jest to niezwykle istotne, gdyż wiele osób zamiennie stosuje te terminy, a każdy z tych specjalistów ma inne kwalifikacje. Psycholog to osoba, która ukończyła pięcioletnie studia magisterskie, obroniła pracę dyplomową i odbyła odpowiednie praktyki. Wykwalifikowany i doświadczony specjalista pomaga zarówno dorosłym, jak i dzieciom.

Kiedy warto się udać do psychologa? Psycholog Rzeszów przeprowadza z pacjentem indywidualne konsultacje, wykonuje niezbędne testy i na podstawie zgromadzonych informacji stawia diagnozę. Może on zalecić pacjentowi skorzystanie z pomocy psychoterapeuty lub psychiatry.

Psychoterapeuta jest natomiast specjalistą, który ukończył studia magisterskie i podyplomowe. Jego pomoc ma charakter długofalowy i koncentruje się wokół chorób i zaburzeń, utrudniających pacjentowi codzienne funkcjonowanie. Terapia obejmuje cykliczne spotkania przeprowadzane w miłej atmosferze i poczuciem pełnego bezpieczeństwa.


 
Kiedy udać się na psychoterapię indywidualną?

Psychoterapia indywidualna jest niezbędna dla zrozumienia choroby lub zaburzenia psychicznego. Wiele osób uważa, że w trakcie spotkań specjalista motywuje swojego podopiecznego i stara się go pocieszyć, pełniąc rolę coacha. Jest to mit. Specjalistyczne gabinety psychoterapii działają, by pacjenci zrozumieli swój problem, zaakceptowali go, a następnie dążyli do jego rozwiązania. Terapeuta jest niejako przewodnikiem na tej długiej i trudnej drodze leczenia.

Kiedy warto skorzystać ze specjalistycznej pomocy? Są to: zaburzenia odżywiania, trudności z emocjami, zaburzenia lękowe, zaburzenia osobowości, nieumiejętność radzenia sobie w relacjach z innymi, depresja itp. Każda pomoc dostosowana jest do potrzeb pacjenta.

Nasz Gabinet Psychoterapii specjalizuje się również w terapii par i dzieci. Ile czasu potrzeba, by poradzić sobie z zaburzeniami? Wszystko zależy od problemu, z którym zmaga się pacjent, jego sytuacji życiowej, chęci, wieku, potrzeb i wielu innych czynników.
 
Psychoterapeuta i psycholog Rzeszów to profesjonalna pomoc dla osób, zmagających się z różnorodnymi problemami, utrudniającymi codzienne funkcjonowanie. Serdecznie zapraszamy na indywidualną konsultację. Działamy, by pomagać.
 

Materiał zewnętrzny.
stat4u PortalPOLSKA.pl