Toruń
Kolejny aresztowany za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia

17 czerwca, kryminalni z KMP w Toruniu, doprowadzili do miejscowego sądu 23-latka, który w kwietniu, wspólnie z innymi osobami, napadł na grupę nastolatków. Jego kompani już siedzą w areszcie.

Reklama
17 czerwca, kryminalni z KMP w Toruniu, doprowadzili do miejscowego sądu 23-latka podejrzanego o to, że wspólnie z innymi osobami napadł na grupę nastolatków.

O zdarzeniu informowaliśmy na początku kwietnia. Sygnał o wspomnianym zdarzeniu stróże prawa otrzymali 4 kwietnia, ok. godz. 19:30. Pod nr alarmowy zadzwonił ojciec jednego z chłopców, którzy padli ofiarami tego przestępstwa. W dniu zawiadomienia czwórka kolegów w wieku od 15 do 17 lat wybrała się na spotkanie w pobliżu mostu autostradowego. Tam zostali napadnięci przez grupę mężczyzn, który użyli paralizatora i metalowej pałki. Każdy z pokrzywdzonych stracił posiadane przy sobie pieniądze, a jeden dodatkowo zegarek. Policjanci ustalili, że sprawcami napaści byli 19, 20 i 22-letni mieszkańcy naszego miasta. Do ich zatrzymania doszło 5 kwietnia. Podczas przeszukania pojazdu 20-latka, policjanci odnaleźli i zabezpieczyli jako dowód rzeczowy, pałkę użytą podczas rozboju. Zatrzymani usłyszeli zarzut, że działając wspólnie i w porozumieniu dokonali rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia i zostali aresztowani na 3 miesiące. Kryminalni ustalili i dotarli także do osoby, która kupiła zegarek pochodzący z tej napaści. Zatrzymany 21-latek usłyszał zarzut paserstwa.

Funkcjonariusze podejrzewali, że aresztowani mężczyźni nie działali sami. Te typowania okazały się trafne. Zebrane przez kryminalnych dowody świadczą o tym, że zatrzymany 23-latek także brał udział we wspomnianym rozboju. Od czasu tego zdarzenia ukrywał się przed organami ścigania. Na nic się to jednak zdało, gdyż wpadł w końcu w ręce stróżów prawa. Sąd zadecydował, że 23-latek dołączy do aresztowanych wcześniej kompanów i najbliższe 3 miesiące spędzi za kratami.

Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia wszystkim mężczyznom grozi do 12 lat więzienia. 
Reklama_________________________________________________________________________
BEZPŁATNIE PRZYWOZIMY
   
Zakupy w Toruniu
    
Tel. (w godz. 7-22) 602 - 740 - 856
do domów, biur, warsztatów itp.
________________________________________________________________________________
stat4u PortalPOLSKA.pl