Wrocław
Komisarz Lew z wizytą u "Małych Wielkich Skarbów"

Policjanci Zespołu Prewencji Kryminalnej i Profilaktyki Społecznej KMP we Wrocławiu oraz Komisarz Lew - maskotka wrocławskiej policji, spotkali się z dziećmi z Przedszkola "Małe Wielkie Skarby" we Wrocławiu, mieszczącego się przy ul. Skarbka.

Reklama
Spotkanie zorganizowane w dniu 24 czerwca, zgromadziło 20-osobową grupę przedszkolaków w wieku od 2 do 5 lat. Celem wizyty policjantów było zapoznanie dzieci z instytucją policji. Asp. sztab. Joanna Cieciorko wraz z sierż. Łukaszem Raczkowskim, opowiedzieli przedszkolakom czym zajmuje się policja oraz jak rozpoznać funkcjonariusza na ulicy. Dzieci mogły zobaczyć policyjną gwiazdę oraz służbową legitymację. Jednak największe zainteresowanie wzbudziły kajdanki, rozpoznawane nawet przez najmłodszych jako atrybut stróżów prawa.

Ważnym elementem spotkania było zapoznanie maluchów z podstawowymi zasadami ruchu drogowego. Pamiętając jak niebezpieczne są nasze drogi, funkcjonariusze opowiedzieli dzieciom, jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię oraz zaprezentowali podstawowe znaki drogowe.

Zbliżające się wakacje to okres wypoczynku od nauki, ale również wielu zagrożeń. Stąd nasi policjanci omówili, jak bezpiecznie spędzać czas nie tylko w domu, ale przede wszystkim na podwórku, placu zabaw oraz podczas wypoczynku nad wodą. Opowiedzieli również jak postępować podczas kontaktu z osobą nieznajomą oraz przypomnieli numery alarmowe.

Na koniec spotkania każdy mógł wsiąść do policyjnego radiowozu i zrobić sobie zdjęcie z najsławniejszym komisarzem w mieście. (jkd)

 
stat4u PortalPOLSKA.pl