Wrocław
Konkurs plastyczno-literacki „Policja przyszłości”

Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych, wspólnie z Wydziałem Profilaktyki Biura Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji we Wrocławiu realizuje konkurs „Policja przyszłości”, który adresowany jest do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalistów.

Reklama
Zadaniem uczestnika konkursu jest wykonanie pracy plastycznej lub literackiej, obrazującej polską policję przyszłości. Przedmiotem projektu są wyobrażenia dzieci i młodzieży na temat tego, jakie zadania, umundurowanie i wyposażenie, mogłaby mieć policja XXII wieku.

Prace plastyczne zgłaszane do konkursu mogą być wykonane dowolną techniką pozwalającą na utrwalenie obrazu (lub kształtu), na wybranym przez uczestnika materiale. Mogą zatem być: narysowane, wyrzeźbione, namalowane, wyklejone przy użyciu plasteliny, kolorowego papieru, krepy, produktów spożywczych (np. ryżu), uformowane z modeliny, wykonane z kasztanów, żołędzi, zapałek, guzików, itp. Prace plastyczne zgłaszane do konkursu nie mogą być przygotowane przy użyciu programów komputerowych.

Pełny regulamin konkursu znajduje się na stronie: www.TrzezwyUmysl.pl/regulaminy. Organizator konkursu przygotował dla zwycięzców atrakcyjne nagrody, których wręczenie zaplanowano we wrześniu w Centrum Olimpijskim w Warszawie. Zgodnie z regulaminem 10. finalistów otrzyma specjalne wyróżnienia od Komendanta Głównego Policji.

Termin nadsyłania prac upływa 31 sierpnia br. Prace konkursowej należy kierować na adres: Fundacja Trzeźwy Umysł, ul. Grochowska 45a, 60-277 Poznań. (jkd)

stat4u PortalPOLSKA.pl