Otwock
Kradł puszki z darowiznami dla chorych dzieci

Policjanci z KPP w Otwocku zatrzymali 19-letniego mieszkańca miasta podejrzewanego o kradzież dwóch puszek z darowiznami. Suma strat mogła przekraczać 2 tys. zł. 

Reklama
W lutym br. 39-letnia mieszkanka Otwocka zawiadomiła policję o kradzieży puszki z darowiznami, która znajdowała się w jednym ze sklepów na terenie miasta. Kobieta zbierała do niej pieniądze na rehabilitacje syna. Według jej szacunków w chwili kradzieży, w puszcze mogło znajdować się ok. 1300 zł. Z zapisu monitoringu sklepowego wynikało, że nieznany zakapturzony mężczyzna wszedł do sklepu, rozejrzał się, zabrał puszkę z lady stoiska i wybiegł ze sklepu. Otwoccy funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli czynności zmierzające do ustalenia sprawcy kradzieży i odnalezienia skradzionego mienia.
 
W październiku br. właścicielka innej placówki handlowej złożyła zawiadomienie o kradzieży puszki z darowiznami. 35-latka w porozumieniu z fundacją wystawiła w swoim sklepie puszkę i zbierała do niej pieniądze dla chłopca chorego na tzw. siatkówczaka. Scenariusz zdarzenia i tym razem był bardzo podobny. Sklepowy monitoring zarejestrował mężczyznę ubranego w bluzę z kapturem, który wchodzi do sklepu, z lady zabiera puszkę z pieniędzmi i ucieka. Zawiadamiająca wyceniła straty na ok. 1 tys. zł.
 
Otwoccy kryminalni skrupulatnie prowadzili czynności operacyjne w obydwu sprawach. Ich praca doprowadziła do wytypowania i zatrzymania 19-letniego mieszkańca Otwocka, podejrzewanego o dokonanie tych czynów. Mężczyzna został osadzony w policyjnej celi.
 
Dochodzeniowcy zgromadzili materiał dowodowy pozwalający na przedstawienie 19-latkowi dwóch zarzutów kradzieży. Mężczyzna przyznał się do winy i poddał dobrowolnie karze. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5. (jkd)

Reklama________________________________________________________________________________
Zadzwoń pod numer 
798-750-408
Zamów pierwszą skrzynkę
 całkowicie za darmo!
www.DanVita.pl
 
_______________________________________________________________________________________
stat4u PortalPOLSKA.pl