Wiele miast (25)

Księżniczki, rycerze i kosmonauci - na kursach języka angielskiego we Wrocławiu


W dzisiejszym świecie nowoczesnych technologii, automatyzacji i rozwiniętej globalizacji znajomości języków obcych, zwłaszcza języka angielskiego jest warunkiem funkcjonowania społecznego i zawodowego – właściwie w każdej branży i w różnych sytuacjach życiowych, choćby na wakacjach w obcych krajach.

Reklama
Wiodącą szkołą językową we Wrocławiu jest Gerelis. Prowadzi kursy stacjonarne dla dzieci, dla młodzieży, dla dorosłych oraz kursy językowe online, także kursy dla firm - w zakresie pisania, czytania, mówienia i rozumienia ze słuchu.

W zespole Gerelis są doświadczeni wykładowcy, lektorzy i lektorki, specjaliści native speaker – uczący języka angielskiego, niemieckiego, francuskiego i innych języków w miarę potrzeb, a także prowadzą kursy języka polskiego dla Ukraińców, dzięki czemu pomagają w adaptacji, co ułatwia znalezienie zatrudnienia. Kursy języka polskiego dla ukraińskich dzieci ułatwiają im funkcjonowanie w polskich szkołach i w codziennym życiu.
 
W roku szkolnym, w okresie zimowych ferii organizowane są półkolonie zimowe dla dzieci i młodzieży, a w okresie wakacyjnym - Summer Camp, American Academy for Teens i inne kursy wakacyjne. Wyjątkową ofertą Gerelis jest organizowanie imprez z elementami nauki języka poprzez swobodną zabawę, na przykład przy okazji imprezy urodzinowej i innych eventów, jak spotkania firmowe, rocznicowe, branżowe itd. Dla małych dzieci proponowana jest usługa językowej niani, aby wdrażać najmłodsze dzieci do codziennego, jak najbardziej naturalnego kontaktu z językiem obcym, tworzyć dla dzieci środowisko językowe, wdrażając dziecko do systematycznego posługiwania się językiem obcym.
 
- Tworzymy dla dzieci “Bajeczną przestrzeń” - zamiast szkolnej klasy: magiczne wnętrza i nauka w otoczeniu zwierząt – podkreślają specjaliści wrocławskiej szkoły językowej Gerelis. – Nie zamęczamy dzieci uciążliwą szkolną rutyną, u nas nie ma obowiązkowych książek, podręczników, ani szkolnych ławek.
 
Kurs angielskiego we Wrocławiu uczy swobodnego komunikowania się w językach obcych poprzez nieustanny kontakt z żywym językiem, zamiast przepisywania formułek i deklinacji z tablicy czy nauki suchych dialogów. - Specjaliści nauczania języków obcych Gereli realizują autorskie programy dydaktyczne, sprawdzone i doskonalone już od wielu lat - dodają organizatorzy kursów. - Zamiast powtarzania nudnych regułek – tworzą aktywne interakcje w “życiowych” naturalnych sytuacjach.
 
Z takich właśnie składników powstaje mieszanka, dzięki której dziecięcy uczestnik kursu poprzez interaktywną zabawę w rozbudzających wyobraźnię wnętrzach bierze udział w zajęciach artystycznych, warsztatach kulinarnych, teatralnych, muzycznych, tanecznych – wszystko w języku obcym, chłonąc słowa, zdania i poprawne zasady języka obcego w sposób zupełnie naturalny – native speakerzy mówią do dzieci tylko w języku obcym.
 
Zajęcia gramatyczne prowadzone są przez lektora, bądź native speakera, który posługuje się także językiem polskim, do warsztatów konwersacyjnych delegowani są wykładowcy nie mówiący po polsku.
 
Urozmaicone cykle tematyczne, np. Piraci i Piratki, Księżniczki i Rycerze, Kosmonauci, Kuchnia, Artyści pozwalają na poznawanie słownictwa i konstrukcji językowych w różnych zakresach tematycznych, w warunkach spontanicznej, ale też angażującej i wciągającej zabawy dzieci.
 
Na korytarzach szkoły Gerelis mijają się i uczestniczą w zajęciach mieszkańcy wszystkich kontynentów, których połączyła pasja do niesienia wiedzy i burzenia wszelkich barier językowych. Native speakerzy pochodzą z różnych krajów, a zajęcia prowadzą z zaangażowaniem, wkładając w nie serce i emocjonalne nastawienie, bo po prostu lubią swoją pracę z kursantami dorosłymi i dziecięcymi w różnych przedziałach wiekowych.
 
(ac)


Materiał zewnętrzny.
stat4u PortalPOLSKA.pl