Kalisz
Mali ekolodzy sprzątali świat


Dzieci z Publicznego Przedszkola nr 12 „Koszałka Opałka”, Publicznego Przedszkola nr 18 „Chatka Puchatka” oraz Publicznego Przedszkola Nr 30 „Krasnala Hałabały”, w pierwszym dniu wiosny (21 marca), włączyły się do akcji sprzątania miasta.

Zaczęły od własnego podwórka i najbliższej okolicy.

Reklama

Ekologiczne Przedszkolaki „z Bankowej” sprzątały teren wokół przedszkola. W ich koszykach i workach na śmieci znalazły się przede wszystkim szklane butelki oraz opakowania po papierosach i niedopałki. Na siatce ogradzającej teren „12” powiesiły napis „NIE ŚMIECIMY”.

Dzieci z Przedszkola przy Serbinowskiej („18”), na koniec żmudnej pracy - po uprzątnięciu terenu przedszkola i okolic z Widokiem łącznie, przemaszerowały pobliskimi ulicami z wiosennym gaikiem.

Reklama_________________________________________________________________________________________
 

 
Bezpłatnie dostarczamy zakupy
- w Kaliszu, 
Ostrowie Wlkp.
 
   

_______________________________________________________________________________________________

Natomiast mali ekolodzy z „30” (przy ul. Legionów) wysprzątali - sąsiadujący z nimi przez jezdnię, skwer przy Hufcu ZHP oraz fragment trawników w Parku Przyjaźni. Śmieci było tak dużo, że dzieci zrobiły z nich marzannę,


którą z dumą pokazywały przechodzącym mieszkańcom. Śmieciowa marzanna nie zakończyła jednak swojego żywota w rzece. Rozebrana na posegregowane elementy znalazła się w koszach na surowce wtórne.

Najmłodsze ekoprzedszkolaki z „12” też pracowicie spędziły ten dzień w przedszkolnym ogródku. Pomagały w usuwaniu suchych liści i pieliły grządki z wiosennymi kwiatkami, które posadziły jesienią.

Sieć Przedszkoli Ekologicznych budzi coraz większe zainteresowanie wśród kaliskich placówek. W ostatnich dniach, do grona małych ekologów, dołączyły Publiczne Przedszkole Nr 20 przy ul.Chełmskiej i Publiczne Przedszkole Nr 28 „Bajka”
stat4u PortalPOLSKA.pl