Mińsk Mazowiecki
Mieszkańcy powiadomili, a policjanci zatrzymali podejrzanego o kradzież

Policjanci z Komisariatu Policji w Halinowie zatrzymali podejrzanego o kradzież prawie 100 m przewodu telekomunikacyjnego w Okuniewie. Skuteczna interwencja i zatrzymanie sprawcy były możliwe dzięki natychmiastowej reakcji mieszkańców. 

Reklama
Oficer dyżurny odebrał zgłoszenie od mieszkańców Okuniewa, którzy zauważyli, jak osobowe auto ciągnie za sobą kabel. Dyżurny przekazał tę informację do KP w Halinowie, gdzie zlecono interwencję policyjnej załodze prewencyjnej. Policjanci natychmiast pojechali na wskazane im miejsce.
 
W Okuniewie mundurowi zauważyli osobowego rovera, którego zatrzymali do kontroli. Kierowcą okazał się 33-latek z pow. wołomińskiego. Podczas sprawdzania samochodu policjanci odnaleźli kabel oraz przedmioty, które mogły służyć do popełniania przestępstw, m.in. czapkę kominiarkę, rękawice oraz szereg narzędzi przystosowanych do cięcia kabli. Funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 100 m kabla telekomunikacyjnego.
 
Do policyjnego aresztu trafił 33-latek, a do policyjnego depozytu zabrano kable i podejrzane narzędzia. Sprawą zajęli się policjanci z zespołu kryminalnego.
 
Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy wstępnie uprawdopodobnił, że 33-letni podejrzany mógł mieć też związek z innymi tego rodzaju zdarzeniami, w wyniku których kradziono kable telekomunikacyjne.
 
Podejrzany usłyszał 6 zarzutów karnych. Jeden z nich dotyczył kradzieży, a 5 pozostałych uszkodzenia i zaboru elementów sieci telekomunikacyjnej, poprzez kradzież kabli. Mężczyźnie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. (jkd)

Reklama________________________________________________________________________________
Zadzwoń pod numer 
798-750-408
Zamów pierwszą skrzynkę
 całkowicie za darmo!
www.DanVita.pl
 
_______________________________________________________________________________________
stat4u PortalPOLSKA.pl