Bydgoszcz
Misie będą ratować dzieci

24 czerwca, w Bydgoszczy miało miejsce niecodzienne wydarzenie. To właśnie na bydgoskiej Wyspie Młyńskiej odbył się piknik dla najmłodszych mieszkańców miasta, podczas którego Teresa Piotrowska, Minister Spraw Wewnętrznych odebrała od przedstawicieli Stowarzyszenia Misie Ratują Dzieci, symbolicznego Misia Ratownika.

Reklama
Głównym zadaniem maskotek Miś Ratownik jest odwrócenie uwagi dzieci od tragicznych w skutkach sytuacji, które mogą odbić się piętnem na całym ich przyszłym życiu. Najczęściej na miejscu zdarzenia, pierwsze pojawiają się służby ratunkowe: policja, straż pożarna, pogotowie ratunkowe, dlatego też do służb nadzorowanych przez MSW trafi łącznie ok. 100 tys. takich przytulanek.

Wraz z Teresą Piotrowską, w uroczystości przekazania zabawek, udział wzięli Komendant Główny Policji, nadinsp. Krzysztof Gajewski, Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy, insp. Krzysztof Zgłobicki, Zastępca Komendanta Głównego PSP, nadbryg. Piotr Kwiatkowski, Rzecznik Praw Dziecka, Marek Michalak, Prezydent Miasta w Bydgoszczy, Rafał Bruski, prezes Stowarzyszenia Misie Ratują Dzieci, Edward Polk oraz Wojciech Wróblewski, dyrektor zarządzający ds. korporacyjnych PZU - sponsor inicjatywy.

Wśród licznie przygotowanych, przez służby ratunkowe atrakcji, nie mogło zabraknąć policyjnego akcentu. Wspólnymi siłami KWP w Bydgoszczy oraz KMP w Bydgoszczy, przygotowano stoisko prewencyjne z grami i zabawami dla najmłodszych. Bydgoscy policjanci zaprezentowali furgon profilaktyczno-edukacyjny z miasteczkiem ruchu drogowego, furgon wypadkowy oraz ambulans kryminalistyczny z pokazem ujawniania odcisków linii papilarnych. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć z bliska policyjnego robota pirotechnicznego, radiowóz patrolowy oraz radiowóz z wideorejestratorem i dwa duże motocykle policyjne. W przyjaznej atmosferze i towarzystwie ogromnej maskotki Misia Ratownika dzieci zwiedzały policyjne pojazdy i przymierzały sprzęt PZ.

Głównym celem pikniku było przybliżenie najmłodszym pracy służb ratunkowych tak, aby w traumatycznych sytuacjach dzieci otwarcie i z pełnym zaufaniem podchodziły do udzielającym im pomocy policjantom, strażakom i ratownikom medycznym. (jkd)
Reklama_________________________________________________________________________
BEZPŁATNIE PRZYWOZIMY
   
Zakupy w Bydgoszczy
    
Tel. (w godz. 7-22) 602 - 740 - 856
do domów, biur, warsztatów itp.
________________________________________________________________________________
stat4u PortalPOLSKA.pl