Kultura Edukacja
Model aktywizacji dopracowany
W ubiegłym tygodniu przedstawiciele między innymi Stowarzyszenia MOST wrócili z kolejnej wizyty studyjnej w Essen, w ramach realizacji międzynarodowego projektu "Ponad granicami walczymy z barierami".
Uczestnicy wizyty mieli okazję zobaczyć, jak u partnera projektu - Gesellschaft für Soziale Dienstleistungen Essen mbH - funkcjonuje model aktywizacji społeczno-zawodowej niepełnosprawnych intelektualnie.
Jednocześnie dopracowane zostały szczegóły adaptacji modelu niemieckiego do warunków polskich.

zdj. Gesellschaft für Soziale Dienstleistungen Essen mbH
Projekt „Ponad granicami walczymy z barierami” jest realizowany w okresieod kwietnia 2012 r. do lipca 2014 r. przez 3 organizacje z terenu woj. śląskiego: Stowarzyszenie Wspierania Organizacji Pozarządowych „MOST” w Katowicach, Stowarzyszenie Rodzin Osób Niepełnosprawnych „Nadzieja” z Rudy Śląskiej, Stowarzyszenie Na Rzecz Wspomagania Osób z Niepełnosprawnością i Ich Otoczenia „Razem” z Rybnika we współpracy z Gesellschaft für Soziale Dienstleistungen Essen mbH z Nadrenii Północnej-Westfalii.
Więcej: www.ponadgranicami.org
BAM
-
Listwa karniszowa creativa Lk-01
-
Jakie podstawy do stolików..
-
Kontrola z urzędu skarbowego –..
-
Jak izolacja drgań poprawia..
-
Szukasz stylowej łazienki?..
-
Idealny kosz prezentowy na..
-
Jak przygotować mieszkanie do..
-
Mikasa V200W vs V200W-CEV. Którą..
-
ASG z praktycznego punktu widzenia
-
Zostań kierowcą TIR-a: Wymagania,..
-
Gry miejskie: nowoczesne..
-
Gry miejskie: Nowoczesne..
-
Domy Szeregowe w Gdyni – Komfort..
-
Jak często można odwiedzać bliską..
-
Kosze prezentowe na urodziny –..
-
Jak dobrać idealne wyposażenie do..
-
Sindbad- podróżuj wygodnie!
-
Rytuały miłosne - magiczne..
-
Ośrodek leczenia uzależnień..
-
Kurtyny chłodnicze – jak działają..
-
Poradnik „Jak napisać powieść?”..
-
Kontenery socjalne – praktyczne..
-
Jak zaplanować udaną jednodniową..
-
Jak wybrać półkotapczan?


