Wiele miast (19)

Najlepsze atrakcje dla dzieci w Trójmieście

 
Polskie wybrzeże oferuje znacznie więcej niż plaże i punkty widokowe. Wczasowicze, którzy odwiedzają Trójmiasto, zarówno w sezonie, jak i poza nim mogą korzystać z rozbudowanej infrastruktury turystycznej.

Wśród licznych atrakcji warto wymienić muzea, galerie, puby, restauracje i kluby, a to tylko niektóre z nich. A jak wygląda ta sytuacja, gdy podróżujemy z dziećmi?

Reklama
Okazuje się, że bardzo dobrze! Sale zabaw, centra edukacyjne i koła widokowe to tylko kilka spośród wielu miejsc, gdzie dzieci i rodzice będą się świetnie bawić. Przedstawiamy listę atrakcji, które możesz odwiedzić podczas rodzinnego wypadu do Trójmiasta.

Gdańsk z perspektywy diabelskiego młyna

    W stolicy Zjednoczonego Królestwa można podziwiać panoramę miasta ze sławnego koła widokowego London Eye. Jednak żeby podziwiać panoramę ponad 1000-letniego miasta z poziomu gondoli wielkiego koła,
nie musisz wcale wyjeżdżać do Londynu.
Wystarczy wycieczka na ul. Stągiewną w Gdańsku. Tam znajdziesz koło widokowe Amber Sky – diabelski młyn o wysokości ponad 50 metrów, z którego rozpościera się widok na całe Trójmiasto. W otaczającej atrakcję strefie chillout możesz też napić się kawy lub herbaty i odpocząć po dłuższym spacerze.

Edukacyjne Trójmiasto

Kolejne miejsca na liście to popularne w ostatnich latach centra edukacyjne. W samym Gdańsku znajdują się dwa ośrodki tego typu. Pierwszy z nich to Europejskie Centrum Solidarności i jego część znana jako Wydział Zabaw. Jest to jedna z najnowocześniejszych sal zabaw w Europie, zaprojektowana specjalnie z myślą o dzieciach do 10. roku życia.
 
Druga lokalizacja to Centrum Hewelianum – centrum nauki przeznaczone zarówno dla młodszych, jak i starszych odbiorców. Znajdziesz w nim cztery stałe wystawy interaktywne.
 
To jednak nie wszystkie ośrodki naukowe! W Gdyni znajduje się najnowsze w Trójmieście centrum nauki – Experyment. W Gdańsku natomiast – znajdujący się przy Centralnym Muzeum Morskim – Ośrodek Kultury Morskiej, gdzie dzieci mogą dowiedzieć się, jak powstaje wir wodny lub poznać tajniki życia portu.

 

Najlepszy nocleg? Apartamenty nad morzem!

Jak widać, Trójmiasto oferuje wiele atrakcji dla rodzin z dziećmi. Ich olbrzymim plusem jest to, że większość z nich nie jest związana z pogodą – są to obiekty czynne przez cały rok, a nie jedynie atrakcje sezonowe.
 
Ostatnią kwestią, jaką pozostaje wziąć pod uwagę jest wybór noclegu na rodzinny wypad. O ile w zimniejszych miesiącach pokoje nad morzem mogą kusić cenami, o tyle najlepszym wyjściem dla podróżujących z dziećmi będą apartamenty. Wpisując hasło „noclegi Gdańsk” w wyszukiwarkę internetową z pewnością znajdziesz dziesiątki ofert. Rozsądniejszym i tańszym posunięciem będzie skorzystanie z oferty Sun & Snow – strony specjalizującej się w ofertach wynajmu najlepszych apartamentów nad morzem i w górach.

Nie czekaj więc – zaplanuj urlop, zarezerwuj nocleg i przekonaj się, jak wiele zabawy dla całej rodziny oferuje Trójmiasto!Szczegóły oferty wypoczynku nad morzem:  www.sunandsnow.pl


 
stat4u PortalPOLSKA.pl