Pruszków
Nieletni ujęci za dewastację mienia szkoły

Dzięki czujności dyżurnego monitoringu miejskiego w dniu 18 września udało się ująć nieletnich sprawców dewastacji mienia jednej z pruszkowskich szkół. 

Reklama
18 września przed południem, dyżurny obsługujący kamery miejskiego monitoringu, zauważył grupę młodych mężczyzn na terenie jednej z monitorowanych przez system szkół. Pięciu chłopców, nieświadomych obserwacji ich zachowania przez kamerę, postanowiło zdewastować rynnę, odprowadzającą wodę opadową. Kopali w nią, uderzali rękoma oraz próbowali oderwać siłą od elewacji budynku.
 
W związku ze zdarzeniem, dyżurny wysłał w to miejsce załogę interwencyjną pruszkowskich strażników. W chwili, gdy radiowóz dojeżdżał w rejon szkoły, jeden z chłopców próbował odjechać rowerem, ale został ujęty i doprowadzony do radiowozu. Pozostali nastolatkowie uciekli. Krótkotrwały pościg za nimi zakończył się ujęciem kolejnych czterech nastolatków.

 
Wszyscy biorący udział w zdarzeniu są w wieku od 14 do 16 lat i są mieszkańcami naszego miasta. Zostali oni doprowadzeni do pruszkowskiej komendy policji, gdzie podjęto dalsze czynności w tej sprawie. Nagrania kamery systemu monitoringu pozwolą na szczegółowe ustalenia w sprawie udziału poszczególnych chłopców w dewastacji. (jkd)

Reklama________________________________________________________________________________
Zadzwoń pod numer 
798-750-408
Zamów pierwszą skrzynkę
 całkowicie za darmo!
www.DanVita.pl
 
_______________________________________________________________________________________
stat4u PortalPOLSKA.pl