Wołomin
Nietrzeźwy zasnął za kierownicą i wręczył łapówkę

Nietrzeźwego kierującego zatrzymali funkcjonariusze z Kobyłki. 46-letni mężczyzna, z blisko dwoma promilami alkoholu w organizmie, zatrzymał pojazd, którym się poruszał na skrzyżowaniu dróg i zasnął. 

Reklama
Policjanci zostali powiadomieni przez jednego z uczestników ruchu drogowego o kierowcy mercedesa, który zatrzymał swój pojazd na środku skrzyżowania dróg i zasnął. Zgłaszający poinformował, że od kierowcy wyraźnie czuć alkohol, w związku z czym uniemożliwił mu dalszą jazdę.
 
Badanie wykonane przez funkcjonariuszy, którzy podjęli interwencję wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie kierowcy mercedesa. W trakcie sporządzania dokumentacji służbowej w jednostce policji, 46-latek wyjął z kieszeni 4 banknoty o nominałach po 50 zł i wręczył je jednemu z funkcjonariuszy mówiąc: „macie tu pieniądze, zawieźcie mnie do domu i załatwmy tę sprawę, żeby nikt się nie dowiedział”. Po tych słowach został powiadomiony przez policjantów o popełnieniu kolejnego przestępstwa, tym razem korupcyjnego.
 
Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu został przesłuchany i usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz zarzut udzielenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu, w celu skłonienia go do naruszenia przepisów prawa. Grozi mu teraz grzywna, zakaz prowadzenia innych pojazdów niż mechaniczne, a także kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności. (jkd)

Reklama________________________________________________________________________________
Zadzwoń pod numer 
798-750-408
Zamów pierwszą skrzynkę
 całkowicie za darmo!
www.DanVita.pl
 
_______________________________________________________________________________________
stat4u PortalPOLSKA.pl