Radom
Nowa świetlica opiekuńczo-specjalistyczna

Nowa świetlica opiekuńczo-specjalistyczna powstanie w Radomiu dzięki unijnym funduszom, które miasto pozyskało z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Reklama
Projekt, który będzie realizowany we współpracy z Parafią św. Jana Chrzciciela, znalazł się na trzecim miejscu, na liście projektów skierowanych do dofinansowania. Jego całkowita wartość wyniesie 424 tys. zł, z czego unijne dofinansowanie to kwota 394 tys. złotych.

W ramach projektu, przy kościele farnym, zostanie utworzona świetlica FAN-FARA dla 24 dzieci i młodzieży z rodzin zagrożonych wykluczeniem społecznym, w tym dzieci przebywających w pieczy zastępczej. Wsparcie również otrzyma 10 opiekunów.

Unijne dofinansowanie umożliwi adaptację pomieszczeń i wyposażenie świetlicy, zatrudnienie wychowawców i zakup pomocy dydaktycznych. W świetlicy dzieci będą miały zapewnione wyżywienie, wsparcie wychowawców w odrabianiu lekcji oraz pomoc specjalistów w rozwiązywaniu problemów. W planach jest też organizacja zajęć integracyjnych, m.in. wyjścia do kina, na basen oraz wakacyjny wyjazd w góry.

Reklama_____________________________________________________________________________________________
 

Sklep Tradycja Smaku
na osiedlu Wośniki 

Zakupy spożywcze w Radomiu
www.WDomowychCenach.pl
Tel. (w godz. 7-22) 799 - 017 - 561
   
   
radom(at)wdomowychcenach.pl
do domów, biur, warsztatów itp.
  Bezpłatnie przywozimy
_________________________________________________
stat4u PortalPOLSKA.pl