Wiele miast (351)

Nowoczesna restauracja: ściany przesuwne, szklane elementy, minimalizm

Sukces restauracji, oprócz wybitnej kuchni, stanowi bez wątpienia jej wystrój. Nie sposób nie zauważyć rosnącej popularności lokali wyróżniających się nowoczesną aranżacją wnętrz.

W jaki sposób zaprojektować lokal, by nie tylko spełniał funkcje użytkowe, ale też cieszył oko? Modernistyczne pomieszczenia lubią przestrzeń, którą zapewnią m.in. ściany przesuwne szklane, odpowiednia kolorystyka i podwieszane panele sufitowe.

Reklama
Faktury i kolory bazą nowoczesnej przestrzeni
 
Kolory wykorzystane w aranżacji przestrzeni to baza do jakichkolwiek dalszych działań. Trzeba dobrać je w sposób przemyślany. Przede wszystkim pamiętaj, że barwy na tak dużych 
powierzchniach, jak te w kawiarni czy restauracji będą prezentować się inaczej, niż gdyby zostały

    zastosowane w domowych warunkach. Dobrze sprawdzi się więc wizualizacja w programie graficznym, by wyobrazić sobie, jak lokal będzie się prezentować.

W nowoczesnym wnętrzu dobrze jest postawić na monochromatyczny zestaw, taki jak różne odcienie szarości lub połączenie bieli, brązu i czerni. Poszczególne barwy mogą wyznaczać strefy: barową, restauracyjną i pozostałe.

Dobrym rozwiązaniem będzie też wybór jednego koloru, ale wtedy warto pomyśleć o urozmaiceniu, np. poprzez zastosowanie ciekawych faktur. Alternatywą dla gładkich ścian będzie beton lub cegła, które podbiją surowy charakter wnętrza.
Źródło zdjęcia: Icon Concept

Ściany przesuwne szklane podzielą wnętrze

W nowoczesnych pomieszczeniach dużą wagę przykłada się do otwartych przestrzeni. Wysokie wnętrza są świetną bazą do stworzenia minimalistycznego wystroju.

Dobrym pomysłem w tym przypadku jest postawienie na duże, loftowe okna, które zapewnią dostęp do światła dziennego.

W przestronnej restauracji można wydzielić osobne sale, wykorzystując 
ściany przesuwne.

Szklane elementy nie przytłoczą powierzchni, ale zapewnią poczucie intymności klientom. Same w sobie będą też niebanalną ozdobą. Tego typu ściany można wykorzystać nie tylko do podziału pomieszczeń, ale też np. do pokazania wnętrza kuchni.

Realizowane na zamówienie 
ściany przesuwne szklane
http://icon-concept.pl/portfolio/szklane-sciany-icon-loft/ 
- znajdziemy w ofercie Icon Concept.
   

Źródło zdjęcia: Icon Concept

 
 
Podwieszane panele sufitowe do surowych pomieszczeń
 
Stylistyka wnętrz stylizowanych na poprzemysłowe często zakłada pozostawianie widocznych elementów instalacji. Taki surowy charakter świetnie sprawdza się w nowoczesnych pomieszczeniach, choć dobrze jest go delikatnie przełamać. Klimat pomogą ocieplić podwieszane panele sufitowe, na przykład wykonane z metalowej siatki, zapewniającej przejrzystość. Panele mogą być wykorzystane jako miejsce na wiszące rośliny lub stanowić dekorację same w sobie. W nowoczesnych restauracjach idealnie sprawdzą się też inne wiszące elementy. Możesz wykorzystać np. przestrzeń nad barem, by umieścić tam proste półki do przechowywania zastawy lub ozdób.
 
Myśląc nad projektem restauracji nie zapominajmy, że pierwsze wrażenie robi się tylko raz i zasada ta odnosi się również do wnętrz. Często to nie typ kuchni, ale aranżacja przestrzeni przyciąga klienta i jest bodźcem, by został w tym miejscu dłużej. Taka świadomość pozwoli skupić się na detalach i dopracować je przed otwarciem lokalu.

Więcej: www.I
con-Concept.pl

 
stat4u PortalPOLSKA.pl