Wiele miast (351)

Nowoczesne schody - poradnik

 
Wybór schodów to ostatnia rzecz, o jakiej myśli się podczas przeprowadzki do nowego miejsca zamieszkania. Szczególnie, jeśli nasze nowe gniazdko wymaga gruntownego remontu, odświeżenia lub znajduje się w zabytkowej kamienicy.

Trzeba jednak pamiętać, że odpowiedni dobór schodów i ich aranżacja, potrafi całkowicie zmienić design oraz wielkość całego pomieszczenia.

Reklama
W przeszłości schody żelbetowe cieszyły się dużą popularnością. Obecnie producenci sięgają po różnorodne materiały w celu stworzenia fantastycznych nowoczesnych schodów. Szkło, drewno, metal nadają lekkości konstrukcji, dzięki czemu w przeciwieństwie do schodów żelbetonowych unikniemy efektu przytłoczenia wnętrz lub zmniejszenia optycznie pomieszczenia.


Nowoczesne schody ażurowe od Fontanot
 
   
Podstawy

W większości planów mieszkania, schody to pierwsza rzucająca się w oczy rzecz. Postaraj się, aby użyć jak najlepiej tego atrybutu dekoracyjnego, nieważne czy zamawiasz nowe, czy odnawiasz stare, stwórz ten ogniskowy punkt jako serce twojego domu.
 
Modne schody to nie tylko potrzeba zamówienia modnych dodatków, stopni, balustrad czy konstrukcji. Cały design powinien tworzyć wspaniałą całość z oświetleniem i materiałami z jakich będzie wykonana konstrukcja. Czyli innymi słowami twoje schody powinny idealnie wpasować
się w przestrzeń. Postaraj się, aby materiały użyte do budowy twoich schodów były proste, ale równocześnie w swej prostocie unikalne. Postaraj się, aby forma schodów robiła wrażenie. Idealnie, jeśli stopnie były nisko, jedynie pomiędzy 150 mm do 160 mm wysokości, co da poczucie bezpieczeństwa podczas użytkowania
i nie będzie zbyt wymagająca wspinaczka po nich.
 
 
Design

Design schodów powinien łączyć się z ogólnym wyglądem wnętrza mieszkania. Również konstrukcja, powinna łączyć dolne piętro z górnym. Przemyśl dokładnie gdzie toczy się życie twojej rodziny i gdzie schody powinny zajmować centralne miejsce. Jeśli planujesz otwarta przestrzeń, wtedy nie potrzebujesz schody z balustradą czy liniową zabudową.
 

Nowoczesne schody w starych pomieszczeniach

Nie bój się wstawić nowoczesnej kondygnacji schodów w zabytkowe wnętrza. Obecny trend zezwala na takie niecodzienne zestawienia, które wspaniale będą współgrać. Metal użyty jako główny budulec schodów będzie wspaniałym pomysłem, aby stworzyć takie połączenie.
 
W wielu sklepach zajmujących się sprzedażą schodów możesz uzyskać potrzebne informacji, które pomogą ci we wdrożeniu twoich pomysłów w życie.


Więcej: www.pl.FontanotShop.com


 
stat4u PortalPOLSKA.pl