Wrocław
O problemach młodzieży razem z "Iskierką"

Narkotyki, dopalacze i inne substancje oddziałujące na centralny układ nerwowy, to zmora polskich ulic i smutny znak naszych czasów. Aby skutecznie reagować już na pierwsze objawy uzależnienia, policjanci z Wydziału Prewencji i Patrolowego KMP we Wrocławiu, przeprowadzili szkolenie z uzależnień dla pedagogów pracujących z tzw. trudną młodzieżą.

Reklama
Spotkanie zostało zorganizowane 23 czerwca przez Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i ich Rodzinom w Szczególnie Trudnej Sytuacji Życiowej "Iskierka", we wrocławskiej siedzibie organizacji przy ul. Św. Macieja 5. W jego trakcie asp. sztab. Joanna Cieciorko wraz z sierż. Łukaszem Raczkowskim z Zespołu Prewencji Kryminalnej i Profilaktyki Społecznej omówili m.in. pojęcia narkomania, dopalacze i uzależnienie, rodzaje i sposoby działania narkotyków oraz fazy uzależniania od środków odurzających. Po prelekcji naszych policjantów, uczestnicy spotkania wymieniali się własnymi doświadczeniami i spostrzeżeniami.

W zajęciach uczestniczyło 18. pedagogów, wychowawców oraz psychologów zajmujących się w codziennej pracy problemami młodzieży. (jkd)

stat4u PortalPOLSKA.pl