Mińsk Mazowiecki
Obywatel ujął złodzieja i doprowadził do komendy

Wzorową obywatelską postawą i prawdziwą odwagą wykazał się 63-letni mieszkaniec Mińska Mazowieckiego, który po informacji, że ktoś włamał się do jego auta, ruszył w pościg za sprawcą, dogonił go i doprowadził do komendy. 

Reklama
Pewien 63-letni mińszczanin dowiedział się od znajomej, że ktoś prawdopodobnie włamuje się do jego samochodu. Właściciel auta natychmiast pobiegł w kierunku parkingu. Zobaczył wybitą szybę i siedzącego w samochodzie mężczyznę. Kiedy chciał przytrzymać włamywacza, ten zaczął się z nim szarpać, po chwili wyrwał się i uciekł. Pokrzywdzony ruszył za nim w pościg. Po przebiegnięciu kilkuset metrów, 63-latek dogonił podejrzanego, a następnie doprowadził do komendy.

Po wylegitymowaniu przez policjantów okazało się, że  jest to 19-letni mieszkaniec siennickiej gminy. Badanie alkomatem wykazało, że miał on prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie.
 
Policjanci ustalili, że ujęty mężczyzna najpierw rzucił cegłą w szybę samochodową, później dostał się do środka, a następnie próbował odpalić samochód poprzez zwarcie kabli elektrycznych wyrwanych z obudowy stacyjki.
 
Zebrany przez policjantów z dochodzeniówki materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie podejrzanemu dwóch zarzutów karnych. Pierwszy z nich dotyczył usiłowania popełnienia kradzieży samochodu poprzez włamanie, a drugi uszkodzenia samochodu.
 
19-latek przyznał się do popełnionych przestępstw i dobrowolnie poddał karze pozbawienia wolności oraz grzywnie. Podejrzany zobowiązał się też do naprawienia w całości wyrządzonej szkody. (jkd)

Reklama________________________________________________________________________________
Zadzwoń pod numer 
798-750-408
Zamów pierwszą skrzynkę
 całkowicie za darmo!
www.DanVita.pl
 
_______________________________________________________________________________________
stat4u PortalPOLSKA.pl