Wiele miast (351)

OC – jak wybrać najtańsze ubezpieczenie?

 
Ubezpieczenie OC to polisa obowiązkowa, którą musi posiadać każdy kierowca. Trzeba ją wykupić niezależnie od tego, jaki ma się samochód, ile ma lat i jak często jest używany.

Chroni nas ona przed koniecznością poniesienia dużych wydatków w razie poważnego zdarzenia drogowego, a za jej brak grożą wysokie kary pieniężne. 

Reklama
Często zastanawiamy się, co możemy zrobić, aby kupić najtańsze OC dla swojego samochodu. Warto wtedy porównać oferty ubezpieczeń i wybrać rozwiązanie idealne dla nas.
 
Ubezpieczenie OC – co warto wiedzieć?
 
Ubezpieczenie OC to polisa, która wchodzi w skład ubezpieczeń komunikacyjnych. Pokrywa ono zarówno koszty szkód osobowych, jak i rzeczowych, czyli innymi słowy – chroni kierowcę przed koniecznością poniesienia dużych strat z tytułu poniesionego wypadku. W przypadku poważnego zdarzenia drogowego, podczas którego zniszczeniu ulegnie samochód lub ktoś z uczestników dozna obrażeń, które spowodują uszkodzenie zdrowia czy utratę życia, z polisy sprawcy zostaną pobrane pieniądze na zrekompensowanie powstałych szkód.
 
Wypłata świadczenia przysługuje osobie poszkodowanej w wypadku samochodowym spowodowanym przez ubezpieczonego. Jest to bardzo ważna sprawa dla każdego kierowcy przede wszystkim dlatego, że nie trzeba się martwić, kto zapłaci za skutki spowodowanej przez nas kolizji drogowej.
 
Są jednak pewne wyjątki, kiedy to wypłata z OC jest niemożliwa. Uzyskanie pieniędzy z ubezpieczenia nie nastąpi, jeżeli kierujący pojazdem:
 
• uciekł z miejsca zdarzenia,
 
• doprowadził do wypadku umyślnie i w pełni świadomie,
 
• jechał pod wpływem alkoholu czy środków odurzających.
 

Warto skorzystać z porównywarki
 
Kupując samochód, często stajemy przed dylematem – czy wykupić tylko obowiązkową polisę OC, czy może również dodatkową polisę autocasco? Kolejna kwestia to miejsce, gdzie to zrobić – u agenta, a może korzystając z kalkulatora ubezpieczeń? Przede wszystkim warto porównywać różne oferty w wielu miejscach, bo tylko wtedy możemy być pewni, że wybraliśmy idealną opcję dla nas.
 
Szukając oszczędności w naszym domowym budżecie, często zastanawiamy się, jak wybrać najtańszą polisę OC. Świetnym rozwiązaniem jest prosty w obsłudze kalkulator ubezpieczeń samochodowych, który w szybki sposób pomoże nam w porównaniu ofert najlepszych towarzystw ubezpieczeniowych. Dobry Kalkulator OC i AC uwzględni najkorzystniejsze rozwiązanie dla Ciebie i Twojego samochodu.
 
Głównym zadaniem kalkulatorów ubezpieczeń jest wskazanie właścicielom pojazdów, w którym towarzystwie mogą kupić najtańsze ubezpieczenie. Jego cena zależy od wielu czynników, między innymi rodzaju i marki pojazdu, pojemności silnika czy miejsca, gdzie samochód jest zarejestrowany. Istotny jest również wiek kierowcy, długość posiadania prawa jazdy i data, od kiedy potrzebujemy wykupić polisę.
 

Kogo obejmuje obowiązkowe ubezpieczenie pojazdu?
 
Do zakupu obowiązkowej polisy OC są zobowiązani nie tylko posiadacze samochodów osobowych, ale również pojazdów ciężarowych czy motocykli. Każdy, kto rejestruje pojazd, musi wykupić dla niego ubezpieczenie. Zasady działania OC określa ustawa, więc oznacza to, że polisa u każdego jest taka sama i jedyne, co ją różni na tle innych, to cena.
 
Dla większości osób przy wyborze ubezpieczenia OC najważniejszym czynnikiem jest koszt takiej polisy. Na najniższą składkę z pewnością mogą liczyć kierowcy z długim stażem i pozytywnym przebiegiem historii ubezpieczenia. Nie bez znaczenia jest również miejsce zamieszkania.

Szczegóły: Porowneo.pl


 
stat4u PortalPOLSKA.pl