Radom
Otwarcie Posterunku Policji w Kowali

W czwartek odbyło się uroczyste otwarcie Posterunku Policji w Kowali. Modernizację budynku udało się sfinansować dzięki wsparciu samorządu tej gminy. Insp. Marek Świszcz I Z-ca Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu przekazał na ręce przełożonego miejscowych policjantów symboliczny klucz do posterunku.

Reklama

Uroczysty apel z okazji otwarcia zmodernizowanego Posterunku Policji w Kowali rozpoczął się meldunkiem, który Komendantowi Wojewódzkiemu Policji zs. w Radomiu insp. Markowi Świszczowi złożył dowódca uroczystości kom. Grzegorz Rojek.

W krótkim przemówieniu Komendant Miejski Policji w Radomiu mł. insp. Sławomir Rek podziękował przedstawicielom samorządu gminy Kowala za pomoc w realizacji przedsięwzięcia.

Tuż po wystąpieniu szefa radomskich policjantów, insp. Marek Świszcz przekazał na ręce kierownika posterunku symboliczny klucz do budynku.

Podczas uroczystego otwarcia posterunku był również obecny Wicestarosta Radomski Leszek Margas, który wraz z Wójtem Gminy Kowala Tadeuszem Osińskim życzyli policjantom, by po każdej służbie bezpiecznie wracali do swoich rodzin i domów. Wyrazili nadzieję, że nowe warunki pracy wpłyną na osiągnięcie jeszcze lepszej współpracy i wyników.

Na sam koniec uroczystości kapelan mazowieckich policjantów ks. kanonik Mirosław Dragiel wraz z proboszczem Parafii Św. Wojciecha ks. Piotrem Borciuchem odmówił modlitwę i poświęcił budynek.

W Posterunku Policji w Kowali służbę pełnić będzie 10 funkcjonariuszy

Reklama_____________________________________________________________________________________________
 

Sklep Tradycja Smaku
na osiedlu Wośniki 

Zakupy spożywcze w Radomiu
www.WDomowychCenach.pl
Tel. (w godz. 7-22) 799 - 017 - 561
   
   
radom(at)wdomowychcenach.pl
do domów, biur, warsztatów itp.
  Bezpłatnie przywozimy
________________________________________________
stat4u PortalPOLSKA.pl