Wiele miast (351)

Perfumy o zapachu mandarynki

 
Mandarynka to jeden z ulubionych owoców Polaków. Chętnie sięgamy po nie zimową porą. Ich zapach kojarzy się przede wszystkim ze świętami Bożego Narodzenia. Jednak w branży perfumeryjnej mandarynka wcale nie jest wykorzystywana do tworzenia zimowych pachnideł - wręcz przeciwnie.

Olejek z tego owocu odnaleźć można w letnich, rześkich kompozycjach. Jak one pachną?

Reklama
Perfumy z nutą mandarynki
 
Perfumy z olejkiem mandarynkowym charakteryzują się lekko cytrusowym charakterem.
W zależności od pozostałych substancji zapachowych pachnidło może być bardziej owocowo-kwiatowe lub bardziej wytrawne. Olejek z mandarynki perfumom dodaje wyrazu i sprawia,
że oddziałują na zmysły relaksująco. Potrafią też przełamać monotonię zapachu.

O właściwościach zapachu mandarynki można się przekonać zamawiając na https://tagomago.pl/collections/davidoff perfumy takie jak Davidoff Adventure. 
 
    Owocową woń można wyczuć zaraz po otwarciu pachnidła, ponieważ mandarynka znajduje się w nucie głowy. Towarzyszy jej cytryna, liść herbaty, mate, pieprz i bergamotka. W kolejnych nutach perfum wyczuć można natomiast sezam, papryczkę pomento, cedr, wetywerie i białe piżmo.

Całość składa się na odważne perfumy dla mężczyzn lubiących sportowe wyzwania. Słodka mandarynka przybiera tu orientalne wonie.

W słodszym wydaniu owoc ten występuje w damskich perfumach np. Chanel Coco Mademoiselle. Tu również zapach mandarynki pojawia się zaraz po otwarciu, ale w odróżnieniu od Davidoff Adventure w propozycji Diora owoc połączony jest z innymi cytrusami: bergamotką, grejpfrutem i cytryną. Na dalszym etapie wyczuwalne są natomiast nuty kwiatowe, które zapewniają słodkość i subtelność kompozycji, a także dużą zmysłowość.
 
Co ciekawe, olejek z mandarynki często gości w kompozycjach unisex. Występuje on m.in. w najpopularniejszych perfumach tego typu, czyli One od Calvina Kleina. Podobnie jak w innych wymienionych zapach mandarynki i w nich występuje w nucie głowy. Osładza ona zapach pozostałych aromatów, czyli ananasa papai, bergamotki, cytryny i zielonych esencji.


Olejek z mandarynki – częsty składnik perfum
 
Olejek z mandarynki jest częstym składnikiem perfum. Spotkać można go w damskich i męskich zapachach. Tworzy się go głównie ze skórki mandarynki, która jest najbardziej aromatyczną częścią owocu. Wytwarzany jest on metodą wytłaczania.

Olejek trafia nie tylko do perfum, ale też do szamponów, balsamów, odżywek, żeli pod prysznic.

Tak szerokie zastosowanie wynika z tego, że aromat mandarynki jest niezwykle przyjemny dla nosa. Słodko-cytrusowa woń działa relaksująco i odprężająco.
   
 
 


Publikacja promocyjna.
stat4u PortalPOLSKA.pl