Wiele miast (374)
PGE Obrót S.A. na konferencji "Kobieta Aktywna"

Jeśli wierzymy, że może się udać, to na pewno się uda – to cytat wypowiedzi Małgorzaty Tendery z PGE Obrot S.A. skierowany do młodych kobiet rozpoczynających karierę zawodową podczas V edycji konferencji „Kobieta Aktywna”.

Reklama
 Gościem honorowym była Anna Komorowska, żona prezydenta RP. Konferencja odbyła się w Filharmonii Podkarpackiej

Pierwszy panel konferencji nazwano: „Między domem a biurem”. Wypowiadały się w nim panie, które potrafią pogodzić macierzyństwo z pracą zawodową. Najlepszym tego przykładem była Barbara Gromadzka, właścicielka Agencji Modelek „Akademia Stylu" i mama ośmiorga dzieci.

Małgorzata Tendera z PGE Obrót S.A - spółki wchodzącej w skład Grupy Kapitałowej PGE, największej w Europie Środkowo-Wschodniej firmy energetycznej - była prelegentką w drugim panelu: „Sukces zrodzony z pasji”. Na pytanie, jak sobie można poradzić w tak dużej korporacji, odpowiedziała: - Trzeba wierzyć w siebie, ale równocześnie mieć pokorę i uczyć się od najlepszych. Najlepiej realizują się osoby, które lubią prace zespołową i jednocześnie chcą być liderami.

Małgorzata Tendera powiedziała również, że prawie zawsze pracowała w środowisku zawodowym zdominowany przez mężczyzn. – Na początku traktowano mnie z „przymrużeniem oka”. Dopiero, kiedy udowodniłam, że mam wiedzę i kompetencje, zmieniło się to i zaczęto traktować mnie inaczej oraz doceniać moją pracę.

Rzeczywiście, zmieniło się. Swoją karierę zawodową zaczynała od stanowiska: przedstawiciel handlowy ds. sprzedaży telefonicznej w Coca-Cola Beverages Sp. z o.o. Teraz jest dyrektorem Departamentu Sprzedaży Agencyjnej PGE Obrót S.A

Wszystkie panie uczestniczące w tym panelu podkreślały, że aby się sprawdzić w pracy zawodowej, potrzebny jest też wypoczynek, aby „naładować akumulatory”.

Małgorzata Tendera powiedziała wtedy: - Trzeba się oderwać od pracy, żeby nie ulec wypaleniu zawodowemu. Ja lubię odpoczywać z rodziną z daleka od codziennych obowiązków.

Podczas konferencji „Kobieta Aktywna” ogłoszono także wyniki konkursu skierowanego do podkarpackich studentek, których zadaniem było napisanie pracy na temat barier, z jakimi spotykają się kobiety rozpoczynające pracę zawodową. Nagrodą były płatne staże w firmach i instytucjach samorządowych.

Moderatorem spotkania był Maciej Orłoś.

Piotr Wróbel
Specjalista  ds. Public Relations
piotr.wrobel@gkpge.pl, tel. (17) 865 6124; 691911 525

PGE Obrót S.A. z siedzibą w Rzeszowie wchodzi w skład Grupy Kapitałowej PGE – największej grupy energetycznej w Polsce i jednej z największych firm energetycznych w Europie Środkowej. Spółka obsługuje ponad pięć milionów odbiorców energii elektrycznej – firm, instytucji i gospodarstw domowych. Podstawowym celem strategii marketingowej PGE Obrót SA jest stałe doskonalenie standardów obsługi klienta, poprzez wdrażanie nowoczesnych rozwiązań i stałą poprawę jakości świadczonych usług oraz dostosowanie oferty do zmieniających się potrzeb klientów i wymogów rynku. Spółka dąży do rozszerzenia oferty świadczonych usług w oparciu o produkty PGE.
stat4u PortalPOLSKA.pl