Otwock
Pijany dróżnik usłyszał zarzut

Patrolowcy zatrzymali 54-latka podejrzewanego o pełnienie obowiązków dróżnika przejazdowego w stanie nietrzeźwości. Mieszkaniec gm. Celestynów wydmuchał ponad 2 promile alkoholu. 

Reklama
W weekend 17-18 września mieszkańcy Świdra powiadomili policję, że pracownik kolei pełniący obowiązki dróżnika „dziwnie się zachowuje”. Z zebranych przez funkcjonariuszy informacji, wynikało, że prawdopodobnie mężczyzna bardzo długo nie otwierał szlabanów, oddzielających jezdnię od torów. Świadkowie twierdzili, że pociąg przejechał kilkanaście minut temu, a przejazd w dalszym ciągu pozostał zamknięty.
 
Patrolowcy natychmiast udali się na miejsce. Okazało się, że dróżnik jest nietrzeźwy. Badania wykazały ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi.
54-latek usłyszał zarzut pełnienia obowiązków dróżnika przejazdowego znajdując się w stanie nietrzeźwości. Posterunek dróżnika związany jest bezpośrednio z zapewnieniem bezpieczeństwa ruchu kolejowego i drogowego. Mieszkaniec Celestynowa przyznał się do winy i poddał dobrowolnie karze. Za ten czyn kk przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.
 
Do tej sprawy naczelnik Wydziału Komunikacji i Promocji w Regionach, Biuro Komunikacji i Promocji PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., Karol Jakubowski dołączył oświadczenie: " W PKP Polskich Liniach Kolejowych S.A. wykonywanie pracy pod wpływem alkoholu oznacza natychmiastowe dyscyplinarne zwolnienie z pracy. Zdarzenie traktujemy stanowczo i z pełną odpowiedzialnością. Polskie Linie Kolejowe konsekwentnie wprowadzają kulturę bezpieczeństwa. Poza kilkuetapowym przygotowaniem są jeszcze okresowe szkoleniami, na których wielokrotnie zwracana jest uwaga na odpowiedzialne wykonywanie obowiązków. Ponadto realizowane są dzienne i nocne kontrole na posterunkach ruchu, by wyeliminować niewłaściwe zachowania. Negatywne zdarzenia są również tematem cyklicznych szkoleń przeprowadzanych z tysiącami pracowników, którzy zajmują się na co dzień obowiązkami związanymi z bezpieczeństwem ruchu kolejowego". (jkd)

Reklama________________________________________________________________________________
Zadzwoń pod numer 
798-750-408
Zamów pierwszą skrzynkę
 całkowicie za darmo!
www.DanVita.pl
 
_______________________________________________________________________________________
 
 
stat4u PortalPOLSKA.pl