Lublin
Plaga przemytu papierosów w NOSG - 29.06.2015r.

Tylko jednego dnia funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej nie dopuścili do przemytu przez rzekę graniczną Bug papierosów o wartości 1 mln zł.

Reklama

W dniu 26 czerwca br. w pobliżu m. Czumów, powiat hrubieszowski, funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Hrubieszowie zaobserwowali w rejonie granicy państwa samochód, którego kierowca na widok zbliżającego się patrolu SG, podjął próbę ucieczki. Po krótkim pościgu funkcjonariusze NOSG zatrzymali pojazd, za kierownicą którego siedział 30-letni mężczyzna. Jak się okazało ucieczka nie nastąpiła bez powodu, mężczyzna przewoził pochodzące z przemytu papierosy różnych marek. Po przeliczeniu kontrabandy okazało się, że w samochodzie znajdowały się  wyroby akcyzowe o wartości 771 372 zł.
 

Reklama________________________________________________________________________________

BEZPŁATNIE PRZYWOZIMY
   
Zakupy w Lublinie
    
Tel. (w godz. 7-22) 534 - 787 - 231
do domów, biur, warsztatów itp.

________________________________________________________________________________________

Do podobnego zdarzenia doszło w pobliżu miejscowości Stare Stulno, gdzie funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Zbereżu, prowadząc czynności ukierunkowane na zwalczanie przestępczości granicznej, zauważyli w pobliżu granicy państwa dwie osoby. Mężczyźni w wieku 21 i 26 lat w momencie zatrzymania przenosili pudła z papierosami do samochodu. Tym razem wartość kontrabandy została oszacowana na kwotę 31 626 zł. Po informacji przekazanej służbom granicznym Ukrainy, już po stronie sąsiedniej, została zatrzymana jedna osoba i kolejne pudła z papierosami. 


 

Natomiast funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Dorohusku, tej samej nocy dokonali ujawnienia i zatrzymania papierosów, znajdujących się na brzegu rzeki granicznej Bug.  Dzięki wykorzystaniu psa służbowego funkcjonariusze odkryli kolejne pudła owinięte czarną folią, w których znajdowały się papierosy. Łączna wartość ujawnionych wyrobów akcyzowych to 197 381 zł. 

stat4u PortalPOLSKA.pl