Toruń
Plantator z zarzutami

23 czerwca, kryminalni z toruńskiej komendy doprowadzili do prokuratury 22-latka podejrzanego o łamanie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Reklama
Dzień wcześniej funkcjonariusze, na jednej z działek przy ul. Fabrycznej w Toruniu, odkryli plantację marihuany. Kilkunastu krzaków konopi doglądał, zatrzymany na miejscu 22-latek. Prokurator zadecydował, że do zakończenia postępowania mężczyzna będzie objęty policyjnym dozorem. Może mu  grozić do 8 lat więzienia.

Policjanci już od pewnego czasu mieli podejrzenia, że ten mężczyzna może łamać prawo. Okazało się, że i tym razem ich typowania były trafne. Podczas przeszukania jednej z działek, znajdującej się na terenie ogródków działkowych przy ul. Fabrycznej, funkcjonariusze odnaleźli nielegalną plantację konopi indyjskich. Rośliny były ukryte przed wzrokiem postronnych osób zmyślnie skonstruowanym parkanem. Na miejscu krzewów doglądał właśnie 22-latek. Kryminalni zabezpieczyli 16 krzewów, z których można by uzyskać ponad 350 gramów gotowego narkotyku.

Mężczyzna trafił prosto do policyjnej celi. Już usłyszał zarzut za uprawę konopi. Prokurator zadecydował, że 22-latek do czasu zakończenia postępowania będzie objęty policyjnym dozorem. Poza tym mężczyzna będzie musiał wpłacić kilkaset złotych poręczenia majątkowego. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. (jkd)
Reklama_________________________________________________________________________
BEZPŁATNIE PRZYWOZIMY
   
Zakupy w Toruniu
    
Tel. (w godz. 7-22) 602 - 740 - 856
do domów, biur, warsztatów itp.
________________________________________________________________________________    
stat4u PortalPOLSKA.pl