Piaseczno
Podejrzewany o włamania do domów i mieszkań trafił do zakładu karnego

Policjanci z Komisariatu Policji w Konstancinie-Jeziornej ustalili miejsce pobytu i zatrzymali poszukiwanego listem gończym 36-letniego mężczyznę. Z policyjnych ustaleń wynika, że jest on podejrzewany o dokonywanie włamań i kradzieży mieszkaniowych.

Reklama
Kryminalni z Konstancina-Jeziornej prowadzili czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy co najmniej kilku włamań do domów i mieszkań. Sprawca najczęściej wykorzystywał niedomknięte lub uchylone okna. Profesjonalnie pokonywał znajdujące się w nich zabezpieczenia czy rolety. Z mieszkań wynoszone były pieniądze, elektronika, a podczas włamania do domu w Konstancinie-Jeziornej skradziona została biżuteria wartości ponad 20 tys. zł.
 
Natychmiast po potwierdzeniu policyjnych ustaleń o miejscu przebywania podejrzewanego mężczyzny, udał się tam funkcjonariusz z zespołu kryminalnego wraz z komendantem komisariatu. Zaskoczonego ich wizytą 36-latka zatrzymano. Już w komisariacie okazało się, że zatrzymany mężczyzna jest poszukiwany listem gończym do odbycia kary pozbawienia wolności.
 
Z zebranych przez policjantów materiałów wynika, że jest on podejrzewany o dokonanie kilkunastu włamań i kradzieży nie tylko na terenie pow. piaseczyńskiego, ale również w Wilanowie, na Kabatach i na warszawskiej Woli.
 
Mężczyzna trafił już do zakładu karnego, lecz sprawa ta wciąż ma charakter rozwojowy, gdyż mundurowi nie wykluczają, że może on mieć związek ze znacznie większą liczbą włamań i kradzieży mieszkaniowych.
 
Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10. (jkd)

Reklama________________________________________________________________________________
Zadzwoń pod numer 
798-750-408
Zamów pierwszą skrzynkę
 całkowicie za darmo!
www.DanVita.pl
 
_______________________________________________________________________________________
stat4u PortalPOLSKA.pl