Bydgoszcz
Policjanci rozpoczynają patrolowanie akwenów wodnych

Ciepłe weekendy oraz zbliżające się lato i czas urlopów sprzyja spędzaniu wolnego czasu nad wodą. To czas wytężonej pracy dla policjantów pełniących służbę w okolicach jezior, zalewów czy rzek w Bydgoszczy i powiecie bydgoskim.

Reklama
Zdarza się, że podczas wodnego wypoczynku zapominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Corocznie dziesiątki osób tonie lub zostaje inwalidami. Nierzadko ofiarami stają się doskonali pływacy, którzy pozwolili sobie na brawurę.

Policyjni wodniacy już w czerwcu rozpoczęli patrolować pobliskie akweny wodne. Jak co roku, od początku lata aż do późnej jesieni, będą dbać o bezpieczeństwo wszystkich osób znajdujących się na wodzie i w jej okolicy. Jednym z elementów ich niebezpiecznej służby jest walka z przestępstwami i wykroczeniami z ustawy o rybactwie śródlądowym.

W tym roku, po raz pierwszy, funkcjonariusze będą dbać o bezpieczeństwo nad Zalewem Koronowskim, wyposażeni w nową łódź hybrydową o nazwie Sportis RIB. Patrole wodne można będzie spotkać w Chmielnikach, Pieckach, Borównie, na Brdzie i Wiśle. Od 1 lipca do końca września nad Zalewem Koronowskim w Pieczyskach, funkcjonariusze będą mieli również swój stacjonarny posterunek.

W ramach corocznej akcji "Bezpieczna woda", policjanci będą prowadzić działania profilaktyczne, uświadamiające osoby wypoczywające nad wodą, na temat przestrzegania zasad bezpieczeństwa oraz przepisów prawa. Brak odpowiedzialności może spowodować nieszczęście. Pamiętajmy, że w większości przypadków główną przyczyną wypadków na wodzie jest nieprzestrzeganie i lekceważenie przepisów, lekkomyślność oraz kąpiele pod wpływem alkoholu. (jkd)
Reklama_________________________________________________________________________
BEZPŁATNIE PRZYWOZIMY
   
Zakupy w Bydgoszczy
    
Tel. (w godz. 7-22) 602 - 740 - 856
do domów, biur, warsztatów itp.
________________________________________________________________________________
stat4u PortalPOLSKA.pl