Wrocław
Policjanci Wydziału Prewencji i Patrolowego KMP we Wrocławiu zostali zwycięzcami dolnośląskich eliminacji turnieju "Patrol roku

Sierż. Jakub Gimzicki i st. post. Łukasz Skotnicki z Wydziału Prewencji i Patrolowego KMP we Wrocławiu, odnieśli zwycięstwo w dolnośląskich eliminacjach XXII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych "Patrol roku 2015".

Reklama
Zawody odbyły się 19 czerwca, na terenie Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu. I choć wśród policjantek i policjantów, turniej określany jest żartobliwie jako "czar par", wszyscy uczestnicy podeszli do konkurencji bardzo poważnie.

Zmagania rozpoczął test wiedzy zawodowej, podczas którego należało wykazać się znajomością teoretycznych aspektów pracy policjanta. Po części teoretycznej przyszła pora na to, co policjanci lubią najbardziej, a więc strzelanie sytuacyjne i policyjny tor przeszkód.

Po zliczeniu punktacji z wszystkich konkurencji, pamiątkowy puchar w geście zwycięstwa mogli unieść nasi zawodnicy. Jak stwierdzili zgodnie (a być może nawet w porozumieniu), konkurencja była duża, a poziom zawodów wysoki. Naszym zawodnikom gratulujemy i mamy nadzieję, że to zwycięstwo jest tylko wstępem do sukcesu w ogólnopolskim finale, który już we wrześniu odbędzie się w Szkole Policji w Słupsku. (jkd)


stat4u PortalPOLSKA.pl