Mińsk Mazowiecki
Policjanci z drogówki kontrolowali samochody rodziców i osób dowożących dzieci do szkoły

Policjanci z drogówki realizowali doraźne działania pod mińskimi podstawówkami, ukierunkowane na kontrolę prawidłowego przewożenia dzieci do szkoły. Podczas akcji 7 października były mandaty karne.

Reklama
Policjanci z mińskiej drogówki na bieżąco analizują zagrożenia w ruchu drogowym. Wrzesień i październik to pierwsze miesiące roku szkolnego, podczas których policjanci doraźnie kontrolują okolice szkół. Niezmierne cenne są dla policjantów sygnały społeczne i wskazówki od mieszkańców, pokazujące konkretną lokalizację zagrożeń. Każdy społeczny sygnał jest dokładnie weryfikowany.
 
Jednorazową, doraźną akcję prewencyjną, której celem było sprawdzenie, jak rodzice przewożą dzieci do szkoły, zorganizowali policjanci w rejonie szkół podstawowych nr 2 i nr 6 w Mińsku Mazowieckim. Policjanci rozpoczynali kontrolę od sprawdzenia stanu trzeźwości rodzica, a w dalszej kolejności sprawdzano, jak przewożone są dzieci, szczególnie te mniejsze, dla których obowiązkowy jest fotelik bezpieczeństwa i zapięte pasy. Wynik policyjnej akcji to kilka mandatów karnych za brak fotelików bezpieczeństwa.
 
Niech to będzie refleksją i przestrogą dla tych rodziców, którzy nie starają się zapewnić maksimum bezpieczeństwa swoim pociechom. Przepisy ruchu drogowego nakładają obowiązki, a rodzic, który przewozi dziecko do szkoły powinien ich przestrzegać.
 
Policjanci nie wykluczają kolejnych niezapowiedzianych doraźnych akcji pod szkołami. Tymczasem ponawiamy policyjny apel: zadbajmy o dzieci, stwórzmy im bezpieczne warunki podczas podróży do szkoły i przestrzegajmy przepisów drogowych oraz norm. (jkd)

Reklama________________________________________________________________________________
Zadzwoń pod numer 
798-750-408
Zamów pierwszą skrzynkę
 całkowicie za darmo!
www.DanVita.pl
 
_______________________________________________________________________________________
stat4u PortalPOLSKA.pl