Mińsk Mazowiecki
Policjanci z Halinowa zakończyli sprawę kradzieży suv-a z salonu w Warszawie

Policjanci z zespołu kryminalnego w Komisariacie Policji w Halinowie zakończyli sprawę dotyczącą kradzieży luksusowego suv-a z jednego z salonów w Warszawie. 

Reklama
Opisywana sprawa miała swój początek w maju br. Suv nie zatrzymał się do kontroli drogowej w Koniku Nowym. Rozpoczął się pościg za nim. Policjanci zatrzymali i osadzili w areszcie 36-letniego uciekiniera, mieszkańca pow. ryckiego, który nie miał przy sobie dokumentów samochodu. Mężczyzna był nietrzeźwy, miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.
 
Kiedy 36-latek trzeźwiał, funkcjonariusze ustalili, że w Warszawie zgłoszono kradzież suv-a, tego samego który został zabezpieczony przez policjantów z Halinowa. Zatrzymany 36-latek miał być pracownikiem firmy zewnętrznej, wykonującej zlecone prace porządkowe na terenie salonu, skąd skradziono samochód.
 
Ostatecznie 36-latkowi przedstawiono zarzuty popełnienia kradzieży z włamaniem i jazdy samochodem w stanie nietrzeźwości. Podejrzany przyznał się i dobrowolnie poddał karze.
 
To jednak nie był koniec sprawy. Policjanci analizujący materiały sprawy ustalili, że w kradzież samochodu mógł być zamieszany znajomy wspomnianego podejrzanego. Miał nim być 29-letni mieszkaniec Warszawy. Mężczyzna ten opuścił miejsce, w którym mieszkał i ukrywał się przed policją. Policjanci namierzyli go i zatrzymali.
 
Materiał dowodowy wstępnie uprawdopodobnił udział 29-latka we włamaniu i kradzieży suv-a. Podejrzany usłyszał zarzut karny współudziału w popełnieniu przestępstwa. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. (jkd)

Reklama________________________________________________________________________________
Zadzwoń pod numer 
798-750-408
Zamów pierwszą skrzynkę
 całkowicie za darmo!
www.DanVita.pl
 
_______________________________________________________________________________________
 
stat4u PortalPOLSKA.pl