Toruń
Policjanci zatrzymali złodziei motocykli

Policjanci z Komisariatu Policji w Lubiczu, w kilka godzin po zgłoszonej kradzieży motocykla, wytypowali i zatrzymali sprawcę tego przestępstwa. Okazało się, że to nie jedyne przestępstwo jakiego dokonał, gdyż wspólnie z kolegą, skradł inny motocykl w Ciechocinie pod Golubiem-Dobrzyniem.

Reklama
9 czerwca, dyżurny z KP w Lubiczu, przyjął zgłoszenie o kradzieży motoru crossowego marki Yamaha. Kobieta opisała dyżurnemu, jak wystawiła do sprzedaży jednoślad na jednym z portali internetowych. 8 czerwca, ok. godz. 17:30, przyjechał do jej domu nieznany jej osobiście mężczyzna i deklarował się jako potencjalny zainteresowany kupnem. Poprosił ją o możliwość wypróbowania pojazdu, czyli krótką przejażdżkę. Sprzedająca zgodziła się, ale przejażdżka, która miała trwać chwilę - przedłużała się. Klient już nie wrócił. Zgłaszająca, 36-latka z Osieka n/Wisłą zrozumiała, że została okradziona i o całej sprawie powiadomiła policję.

Kryminalni z Lubicza, korzystając m.in. z rysopisu podanego przez pokrzywdzoną, wytypowali sprawcę. Okazał się nim 17-letni mieszkaniec gm. Lubicz, którego funkcjonariusze zatrzymali w jednym z domów w Szembekowie.

Kryminalni ustalili, że to nie jedyny czyn, jaki nastolatek ma na sumieniu. Okazało się, że działając w identyczny sposób, wspólnie i w porozumieniu ze znajomym, dokonał kradzieży w miejscowości Ciechocin pod Golubiem-Dobrzyniem. Tam policjanci przyjęli od właściciela zgłoszenie o kradzieży motocykla marki Honda.

Drugi ze sprawców został również zatrzymany przez mundurowych z lubickiego komisariatu. Pochodzi  z gm. Obrowo i również ma 17 lat.

Obaj sprawcy usłyszeli zarzut kradzieży. Grozi im do 5 lat więzienia. Policjanci odzyskali skradzione motocykle, które już wróciły do właścicieli. (jkd)
Reklama_________________________________________________________________________
BEZPŁATNIE PRZYWOZIMY
   
Zakupy w Toruniu
    
Tel. (w godz. 7-22) 602 - 740 - 856
do domów, biur, warsztatów itp.
________________________________________________________________________________
stat4u PortalPOLSKA.pl