Legionowo
Policjanci zlikwidowali nielegalną wytwórnię papierosów

Ponad 1200 kg tytoniu, 93 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej oraz urządzenie do produkcji papierosów zabezpieczyli legionowscy policjanci razem z funkcjonariuszami Służby Celnej na terenie powiatu sochaczewskiego. Policjanci podczas produkcji wyrobów tytoniowych zatrzymali czterech mężczyzn. Wszyscy usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstwa skarbowego, w tym narażenia skarbu państwa na uszczuplenie podatku akcyzowego w kwocie ponad miliona złotych.

Reklama

Policjanci wydziałów kryminalnego, do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją legionowskiej  komendy oraz funkcjonariusze Służby Celnej  w ubiegłą środę udali się do jednej z miejscowości w gminie Teresin w powiecie sochaczewskim. Tam według uzyskanej informacji dwóch mieszkańców Legionowa miało zajmować się nielegalną produkcją wyrobów tytoniowych. Po przybyciu na miejsce w hali policjanci zastali czterech mężczyzn pracujących przy produkcji wyrobów tytoniowych przy specjalnie do tego celu przystosowanej maszynie.

Reklama______________________________________________________________

Zadzwoń pod numer 
798-750-408
Zamów pierwszą skrzynkę
 całkowicie za darmo!
www.DanVita.pl
 
___________________________________________________________________

 

Zatrzymani to czterej mężczyźni w wieku od 40 do 52 lat. Mariusz U. oraz Bogusław O. to mieszkańcy Legionowa. Pozostali dawaj to obcokrajowcy.  

Po przeszukaniu magazynu, funkcjonariusze ujawnili ponad 93 tysiące sztuk gotowych do dystrybucji papierosów oraz ponad 1200 kg tytoniu rozłożonego na podłodze. Tytoń oraz papierosy warte przeszło 800 tysięcy złotych oraz  urządzenie do produkcji wyrobów tytoniowych trafiły do depozytu, a wszyscy mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie.

Podczas przeszukania mieszkania Bogusława O. policjanci znaleźli 46 gramów amfetaminy. Natomiast Mariusz U. miał w domu tabletkę narkotyku o nazwie MDMA. Potocznie zwanej ecstasy.  

Zebrany materiał dowodowy pozwolił przestawić podejrzanym zarzuty popełnienia przestępstw skarbowych, w tym narażenia skarbu państwa na uszczuplenie podatku akcyzowego w kwocie ponad miliona złotych. Czyny te zagrożone są karą grzywny i pozbawienia wolności do lat 2. Bogusław O. oraz Mariusz U. dodatkowo stanęli pod zarzutem posiadania narkotyków.  

Na wniosek legionowskich policjantów i Prokuratury Rejonowej w Sochaczewie sąd zadecydował, że  trzech podejrzanych mężczyzn trafiło na 3 miesiące do aresztu natomist wobec Mariusza U. zastosowano policyjny dozór 2 razy w tygodniu i poręczenie majątkowe.  
 

ek

stat4u PortalPOLSKA.pl