Mińsk Mazowiecki
Policyjny technik kryminalistyki zatrzymał włamywacza podczas mszy

Niezwykłą zawodową czujnością, w czasie wolnym od służby, wykazał się technik kryminalistyki z mińskiej komendy, który podczas mszy, usłyszał huk tłuczonego szkła dobiegający z okolic plebanii. 

Reklama
Policyjny technik pojechał wspólnie z dziećmi na niedzielną mszę do jednego z kościołów w gm. Mrozy. Podczas nabożeństwa, stojąc przy wejściu do świątyni, usłyszał huk tłuczonego szkła, który dobiegał z pobliskiej plebanii. Policjant postanowił sprawdzić co się stało. Zostawił dwójkę swoich maluchów pod opieką krewnego i poszedł w kierunku domostwa proboszcza.
 
Kiedy podszedł do plebanii, to zauważył, że jakiś mężczyzna jest w środku domu. Po chwili, będąc na tyłach plebanii, zobaczył rozbite tarasowe drzwi i podejrzanego mężczyznę przeskakującego przez ogrodzenie. Technik ruszył w pościg za mężczyzną, podejrzewając, że ma do czynienia z włamywaczem. Po chwili dogonił go i obezwładnił, a następnie poinformował o zdarzeniu dyżurnego i poprosił o wsparcie.
 
Przybyli na miejsce policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego zabrali podejrzanego do policyjnego aresztu. Sprawcą okazał się 39-letni mężczyzna z woj. świętokrzyskiego. Policjanci zabezpieczyli przy nim saszetkę z dokumentami i pieniędzmi, która okazała się własnością księdza proboszcza.
 
Sprawą zajęli się dochodzeniowcy, którzy przedstawili 39-latkowi zarzut popełnienia kradzieży z włamaniem. Podejrzany przyznał się do popełnienia przestępstwa i dobrowolnie poddał karze. (jkd)

Reklama________________________________________________________________________________
Zadzwoń pod numer 
798-750-408
Zamów pierwszą skrzynkę
 całkowicie za darmo!
www.DanVita.pl
 
_______________________________________________________________________________________
stat4u PortalPOLSKA.pl