Wiele miast (25)

Poradnia psychologiczna Brzeg Dolny – pomoc w kryzysowej sytuacji

Życie w obecnych czasach nie jest łatwe, coraz więcej osób, dorosłych i dzieci zmaga się z wieloma problemami, cierpi na depresje, nerwicę czy bezsenność.

Niestety, w wielu przypadkach samodzielne pokonanie kryzysu nie jest możliwe, potrzebna jest pomoc specjalistów m.in. psychologów. Jaką pomoc świadczy poradnia psychologiczna? Kto może liczyć na pomoc?

Reklama
Poradnia psychologiczna Brzeg Dolny – pomoc dla dzieci i dorosłych

Poradnia psychologiczna pomaga osobom, które zmagają się z zaburzeniami psychicznymi, żyją w stresie, lęku czy cierpią na długotrwałą bezsenność. Przez wiele lat korzystanie z pomocy specjalistów było uważane za coś wstydliwego, dlatego ludzie unikali wizyt w poradni, a to powodowało narastanie problemów. Na szczęście obecnie sytuacja ulega zmianie i terapia u psychologa staje się czymś normalnym.

Poradnia psychologiczna pomaga pacjentom z uporaniem się z różnymi sytuacjami, które powodują dyskomfort psychiczny. Pomoc psychologiczno-pedagogiczna w Brzegu świadczona jest zarówno w ramach NFZ, jak i w gabinetach prywatnych. Psycholodzy pomagają pacjentom rozpoznać przyczynę problemu, nauczyć się walczyć z lękami itp. Specjaliści mogą wykonać testy osobowości, a także skierować pacjenta do innego specjalisty np. lekarza psychiatry.

Poradnia psychologiczna Brzeg Dolny zatrudnia specjalistów, którzy mogą przeprowadzić interwencje kryzysowe, a także prowadzić warsztaty lub terapie grupowe. W zależności od danej osoby może wystarczyć jedno spotkanie, a czasami wymagana jest długotrwała terapia. Dla dzieci przeznaczona jest poradnia psychologiczno-pedagogiczna, która zajmuje się konsultowaniem, diagnozowanie oraz terapią młodych pacjentów. Specjaliści wystawiają opinie do szkoły i przedszkola, pomagają dzieciom odzyskać równowagę i pokonać występujące trudności. 


 
Poradnia psychologiczna Brzeg Dolny – kiedy zgłosić się do specjalisty?

Do poradni psychologiczno-pedagogicznej w Brzegu mogą zgłosić się zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci w towarzystwie rodziców czy opiekunów. Z konsultacji mogą skorzystać również pary, które przeżywają kryzys w związku i chcą naprawić swoje relacje.

Główne powody, które powinny skłonić do umówienia się do psychologa to:
 
  • Trudne sytuacje np. śmierć bliskiej osoby, rozwód, utrata pracy itp. 

    • Spadek nastroju, 

    • Bezsenność, 

    • Uczucie nieradzenia sobie z codziennym życiem, 

    • Uczucie lęku, 

    • Problemy z relacjami z innymi osobami, 

    • Kłopoty w związku,

    • Uzależnienia itp. 


Rodzice powinny zapisać dzieci do poradni psychologiczno-pedagogicznej w Brzegu w przypadku zauważenia spadku nastroju, agresji, bezsenności, problemów z rówieśnikami, zaburzeń rozwojowych.
 
Poradnia psychologiczno-pedagogiczna w Brzegu pomaga odzyskać radość życia i pokonać życiowe trudności. Warto umówić się na konsultacje i skorzystać z pomocy specjalistów. Materiał zewnętrzny.
stat4u PortalPOLSKA.pl