Otwock
Poszukiwany listem gończym wpadł z amfetaminą

Otwoccy patrolowcy zatrzymali 26-latka podejrzewanego o posiadanie amfetaminy. W trakcie prowadzonych czynności, śledczy ustalili, że mieszkaniec gm. Konopnica podawał dane personalne swojego brata. 

Reklama
Funkcjonariusze z otwockiej komendy patrolowali ulice miasta. Na jednej z nich zauważyli mężczyznę, który na widok radiowozu zmieniał kierunek drogi, to przyśpieszał to zwalniał i cały czas nerwowo się rozglądał. Zachowanie przechodnia wzbudziło czujność mundurowych. Policjanci postanowili wylegitymować mężczyznę.
 
26-latek, w trakcie rozmowy z funkcjonariuszami, cały czas był niespokojny i nerwowy. Okazało się, że posiadał przy sobie zwitek folii aluminiowej z zawartością białego proszku. Dalsze czynności potwierdziły, że jest to amfetamina.
Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Policjanci przebadali go również na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. 26-latek wydmuchał ponad 2 promile. Mężczyzna w dalszym ciągu zachowywał się bardzo nerwowo. Po wytrzeźwieniu  nie potrafił szczegółowo odpowiadać na pytania. Śledczy postanowili dokładnie sprawdzić wszystkie dane osobowe mężczyzny.
 
Policyjne ustalenia potwierdziły, że 26-latek posługuje się danymi osobowymi swojego brata. Mężczyzna od kilku miesięcy był poszukiwany listem gończym do odbycia kary 8 miesięcy pozbawienia wolności.
 
26-latek usłyszał zarzut posiadania substancji psychotropowej w postaci amfetaminy. Przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze. Za to przestępstwo ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Na podstawie decyzji Sądu Rejonowego Lublin-Zachód, który wydał list gończy, 26-latek został przewieziony do jednego z warszawskich aresztów, gdzie prawdopodobnie spędzi najbliższe 8 miesięcy. (jkd)

Reklama________________________________________________________________________________
Zadzwoń pod numer 
798-750-408
Zamów pierwszą skrzynkę
 całkowicie za darmo!
www.DanVita.pl
 
_______________________________________________________________________________________
stat4u PortalPOLSKA.pl