Nowa Sól
Potrącony rowerzysta

Policjanci ustalają okoliczności i przebieg zdarzenia z udziałem samochodu osobowego i rowerzysty. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący rowerem 76-letni mężczyzna wjechał na przejściu dla pieszych wprost pod koła osobowego Opla. Rowerzysta z obrażeniami trafił do szpitala.

Reklama
W czwartek 2 stycznia br. o godzinie 14.00 dyżurny nowosolskiej jednostki policji otrzymał informację o zdarzeniu drogowym w Nowej Soli na ul. Zielonogórskiej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 76-letni rowerzysta wjechał z wydzielonej ścieżki dla rowerów na przejście dla pieszych. Najprawdopodobniej wjechał nagle przed maskę Opla Corsy.

Wiadomo, że zarówno kierowca Opla, jak i rowerzysta byli trzeźwi. W wyniku potrącenia 76-letni mężczyzna kierujący rowerem trafił do szpitala.

Policja apeluje do kierowców i pieszych o zwiększenie ostrożności na drodze. Najczęstszą przyczyną wypadków z udziałem rowerzystów jest wymuszenie pierwszeństwa przejazdu. Rowerzyści bardzo często, wbrew przepisom przejeżdżają przez pasy, co prowadzi do wielu niebezpiecznych sytuacji. Obecna aura, ranne przymrozki, deszcze czy oślepiające słońce nie są sprzyjające użytkownikom dróg. Należy pamiętać o przestrzeganiu przepisów drogowych, a korzystając z jazdy rowerem warto zaopatrzyć się w elementy odblaskowe. (jkd)
stat4u PortalPOLSKA.pl