Wiele miast (351)

Powrót do XIX-wiecznego stylu wyposażenia mieszkań?

 
 
Lubimy tamten styl, XIX-wieczny. Może dlatego, że męczy nas nowoczesne, ale surowe w formie wyposażenie mieszkań, może tęsknimy za przytulnością historycznych wnętrz, zdobnictwem, bo lubimy otaczać się rzeczami pięknymi, zwłaszcza w wyposażeniu naszych mieszkań.

Reklama
Historia produkcji stylowych grzejników retro przez firmę Hestia Grzejniki sięga roku 1998. Rozpoczęcie działalności na tym obszarze było spowodowane chęcią wprowadzenia na polski rynek nieobecnych w ówczesnym czasie grzejników chromowanych. W poprzednich latach założyciel firmy zajmował się produkcją małych artykułów instalacyjnych oraz obróbką galwaniczną.
    W pierwszych latach działalności działalności firma Hestia Grzejniki koncentrowała się na produkcji grzejników chromowanych, jednakże z biegiem czasu produkcję rozszerzono o grzejniki satynowane, grafitowane, miedziowane i mosiądzowane.

W 2007 roku linię produktów uzupełniły grzejniki w wykończeniu "star miedź" i "stary brąz". 

- Obecnie firma produkuje szeroki asortyment grzejników łazienkowych w różnych wykończeniach oraz wybrane produkty z zakresu armatury łazienkowej,
takie jak kolanka, zawory czy baterie łazienkowe – mówi Malwina Bierówka z firmy Hestia Grzejniki. – A kilka lat temu kolekcję firmy uzupełniły grzejniki o nowoczesnym wzornictwie, cechujące się wykorzystaniem kwadratowych profili rur oraz unikalnymi, autorskimi wzorami.
 
Większość procesu produkcyjnego odbywa się w zakładzie w Makowie Podhalańskim, gdzie grzejniki są projektowane oraz produkowane: elementy składowe grzejnika są mechanicznie docinane, szlifowane oraz polerowane, po czym przeprowadzany jest montaż według określonego projektu.
 
Zmontowane grzejniki są następnie spawane lutem twardym, z użyciem srebra LSR45 i wytrawiane, a następnie wykonywana jest mechaniczno-ręczna obróbka końcowa. Po wykonaniu montażu przeprowadzana jest próba szczelności grzejników przeprowadzana pod ciśnieniem 11 atmosfer. Przygotowane w ten sposób grzejniki trafiają do galwanizerii lub lakierni w celu położenia odpowiedniej powłoki galwanicznej lub lakierniczej. Następnie grzejnik poddawany jest ostatniej, przedsprzedażowej inspekcji wizualnej.
 
Co ciekawe, firma może wykonać grzejnik na podstawie dostarczonego indywidualnego projektu technicznego, bądź też opracować indywidualny projekt grzejnika na specjalne zamówienie. 
 
Stylowe grzejniki retro produkcji Hestia Grzejniki można spotkać zarówno w domach i mieszkaniach prywatnych, jak i w pomieszczeniach w przedsiębiorstwach na terenie całego kraju. - Ale nie tylko w kraju, bo wzory retro są kupowane także za granicą – dodaje Malwina Bierówka. - Realizowaliśmy również zlecenia dla klientów zagranicznych, nasze grzejniki znalazły odbiorców nawet w Arabii Saudyjskiej. W trakcie kilkunastu lat działalności wyprodukowaliśmy kilka tysięcy grzejników różnego typu.
 
Produkcja grzejników odbywa się w pełnym zakresie w Polsce przy wykorzystaniu krajowych materiałów. Miedź oraz inne surowce wykorzystywane podczas produkcji dostarczane są przez sprawdzonych, polskich dostawców, gwarantujących produkty o najwyższej jakości.

Więcej: www.HestiaGrzejniki.pl


 
stat4u PortalPOLSKA.pl