Kultura Edukacja
Powstający Siemianowicki Park Biznesu z dwoma inwestorami
Rusza budowa Siemianowickiego Park Biznesu. Na 7 ha terenu może powstać inwestycja warta nawet 100 mln zł. Niewątpliwą zaletą SPB jest jego lokalizacja. Droga Krajowa 94 jest bardzo dobrze skomunikowana z autostradą A1, drogą krajową 86 oraz ważnymi miastami konurbacji śląskiej. Ma to ogromne znaczenie w przypadku firm logistycznych, ale także produkcyjnych.
Niewątpliwą zaletą SPB jest jego lokalizacja. Droga Krajowa 94 jest bardzo dobrze skomunikowana z autostradą A1, drogą krajową 86 oraz ważnymi miastami konurbacji śląskiej. Ma to ogromne znaczenie w przypadku firm logistycznych, ale także produkcyjnych.
- Zarówno mały, jak i duży przedsiębiorca wiedzą, że jednym z podstawowych elementów prowadzenia działalności gospodarczej jest lokalizacja, a ta w przypadku Siemianowic jest znakomita. Nasze miasto leży w centrum ponad dwumilionowej aglomeracji śląskiej, do centrum Katowic dojedziemy w 10 min, a nie bez znaczenia jest łatwy i szybki dojazd do dróg ekspresowych i autostrad - podkreśla Jakub Nowak, rzecznik UM w Siemianowicach.
Park posiada nową drogę komunikującą poszczególne działki i oferuje dostęp do pełnego uzbrojenia, niezbędnego przy inwestycjach o charakterze produkcyjnym lub logistycznym. Od podstaw wykonano kanalizację deszczową, kanalizację sanitarną, sieć wodociągową, gazową oraz elektroenergetyczna średniego i niskiego napięcia.Co istotne, teren jest poza zasięgiem wpływów eksploatacji górniczej, dzięki czemu lokalizacja może przyciągnąć także dużych inwestorów, dla których budowanie na terenach narażonych na szkody górnicze jest nie do zaakceptowania.
Już w tym roku będą widoczne efekty dwóch pierwszych inwestycji na terenie SPB. Obecnie trwają zaawansowane prace projektowe, a na przełomie czerwca i lipca ruszą prace budowlane.
- Jesteśmy zobowiązani tajemnicą handlową, dlatego na razie nie możemy podać nazw 2 firm, które będą prowadziły działalność na terenie Parku. Pierwszy inwestor to duża firma z branży spożywczej. Drugi - przedsiębiorstwo z sektora oświetleniowego. Na terenie Siemianowic powstanie główny magazyn firmy w Polsce - podaje Mike Musil, prezes KPE Metropolis.
Źródło: Tereny Inwestycyjne
-
Listwa karniszowa creativa Lk-01
-
Jakie podstawy do stolików..
-
Kontrola z urzędu skarbowego –..
-
Jak izolacja drgań poprawia..
-
Szukasz stylowej łazienki?..
-
Idealny kosz prezentowy na..
-
Jak przygotować mieszkanie do..
-
Mikasa V200W vs V200W-CEV. Którą..
-
ASG z praktycznego punktu widzenia
-
Zostań kierowcą TIR-a: Wymagania,..
-
Gry miejskie: nowoczesne..
-
Gry miejskie: Nowoczesne..
-
Domy Szeregowe w Gdyni – Komfort..
-
Jak często można odwiedzać bliską..
-
Kosze prezentowe na urodziny –..
-
Jak dobrać idealne wyposażenie do..
-
Sindbad- podróżuj wygodnie!
-
Rytuały miłosne - magiczne..
-
Ośrodek leczenia uzależnień..
-
Kurtyny chłodnicze – jak działają..
-
Poradnik „Jak napisać powieść?”..
-
Kontenery socjalne – praktyczne..
-
Jak zaplanować udaną jednodniową..
-
Jak wybrać półkotapczan?


