Krotoszyn
Pożar w Zdunach

W poniedziałek 29 czerwca 2015 roku Dyżurny Operacyjny Powiatu odebrał zgłoszenie o pożarze w budynku administracyjno – biurowym w Zdunach.
Po przyjęciu zgłoszenia wysłał ciężki samochód gaśniczy i podnośnik z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Krotoszyna oraz dwa samochody gaśnicze z OSP Zduny i jeden samochód gaśniczy z OSP Konarzew - poinformował portal Komendy Powiatowej PSP w Krotoszynie.

Reklama
Po dojechaniu do miejsca Kierujący Działaniem Ratowniczym w przeprowadzonym rozpoznaniu ustalił, że z dachu budynku stanowiącego część kompleksu zakładu produkującego kafle wydobywa się dym i płomienie. Cztery osoby opuściły budynek przed przybyciem straży i znajdują się na zewnątrz. Nie ma osób poszkodowanych.
 
Korzystając z drabin strażacy podali wodę na dach budynku od ulicy i od strony podwórza. Po uzyskaniu informacji potwierdzającej odłączenie energii elektrycznej do budynku wprowadzono prąd piany z urządzenia ONE SEVEN do pomieszczenia na poddaszu w którym znajdowały się liczniki i zabezpieczenie elektryczne całego obiektu. Ratownicy pracowali w sprzęcie ODO. 
 
Podanie piany spowodowało stłumienie ognia. W celu dotarcia do źródeł ognia wykonano w dachu 6 otworów mających na celu dogaszenie palącej się drewnianej konstrukcji dachu oraz oddymienie i przewietrzenie pomieszczeń poddasza. Podczas prowadzonych działań za pomocą kamery termowizyjnej sprawdzano i lokalizowano zarzewia ognia w drewnianej konstrukcji dachu. Po całkowitym ugaszeniu pożaru wszystkie pomieszczenia ponownie sprawdzono kamerą termowizyjną - nie stwierdzono zarzewi ognia. Działania trwały ponad dwie godziny.
 
Tekst&foto: bryg. Tomasz Niciejewski

Reklama_________________________________________________________________________________________

BEZPŁATNIE PRZYWOZIMY

   
Zakupy w Krotoszynie
    
Tel. (w godz. 7-22) 889 - 937 - 278
 
do domów, biur, warsztatów itp.
 

________________________________________________________________________________________________

 
stat4u PortalPOLSKA.pl