Krynica-Zdrój
Poznań dla Małopolski - na łyso ogoleni, ale o wielkim sercu...

Fundacja Małopolskie Serce działająca w Krynicy-Zdroju ma wielkich przyjaciół w regionie i daleko poza Małopolską. Już w maju tego roku miano Ambasadora Fundacji Małopolskie Serce przyjął znany muzyk hip-hopowy, Ryszard Andrzejewski - Peja. 

Podczas ubiegłotygodniowego jubileuszowego koncertu XX-lecia Slums Attack po raz kolejny Peja okazał wielkie serce i wrażliwość, organizując charytatywną zbiórkę podczas tego koncertu w Poznaniu, w hali Arena.

Reklama
Podczas koncertu udało się zebrać 4 tysiące 223,59 zł oraz 20 euro, 10 rubli rosyjskich i 3 czeskie korony. Środki te zostaną prznaczone na leczenie i rehabilitację podopiecznych fundacji oraz jej cele statutowe.  - Akcja się udała i dziękujemy wszystkim wolontariuszą za pomoc i zaangażowanie oraz poświęcony czas. Jeszcze raz podczas poznańskiego koncertu przekonaliśmy się, że "pomaganie nie boli" i na pewno jeszcze niejedna akcja przed nami. Dziekujemy darczyńcom, bez których nie byłoby tych środków na leczenie dzieciaków - powiedział po koncercie Tomasz Studniarz, przedstawiciel zarządu fundacji.  

Muzycy kojarzeni z muzyką dla prawdziwych ulicznych twardzieli, którzy nie mają bynajmniej opinii świętoszków, odwalają kawał solidnej, pożytecznej roboty. 
 
Hip - hop w Polsce kojarzony jest chuligaństwem i zakapturzonymi młodymi ludźmi, na łyso ogolonymi, co im źle patrzy z oczu, a przecież hip-hop jednoczy młodych ludzi, a często także starszych, w przeróżnym wieku.  - Na koncertach Rycha bawi się młodzież wychowana muzycznie na muzyce Peji, ale widuje się także starsze pokolenia fanów, przyprowadzających na koncerty dwoje dorastające dzieci. A jeszcze przy tym możemy pomagać i kwestować - świetujemy Jubileusz i przy okazji pomagamy, dobrze się bawiąc - dodaje Tomasz Studniarz. - Jesteśmy dumni z naszego Ambasadora Fundacji Małopolskie Serce.
 
Ryszard Andrzejewski - Peja i pozostali muzycy Slums Attack zapowiadają dalsze kwestowanie na szczytny cel pomocy dzieciom, bedącym podopiecznymi Fundacji Małopolskie Serce.
 
(ac)
 
stat4u PortalPOLSKA.pl