Wiele miast (40)
Pracownicy Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego przesiadają się na rowery

Wykonanie zadaszonych miejsc postojowych dla rowerów, zakup przenośnych stojaków, wyremontowanie toalet i pryszniców oraz zorganizowanie szatni – to główne założenia projektu „Urzędnicy na rowery” realizowanego przez Mazowiecki Urząd Wojewódzki. Pracownicy i klienci mają obecnie do dyspozycji ok. 80 miejsc postojowych dla jednośladów. 1 kwietnia wojewoda Jacek Kozłowski wraz z urzędnikami zainaugurowali sezon rowerowy.

Reklama
Projekt „Urzędnicy na rowery” jest odpowiedzią na duże zainteresowanie rowerami jako alternatywnym środkiem transportu wśród pracowników Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego. W ramach programu przeprowadzony zostanie szereg modernizacji i inwestycji zachęcających do korzystania z jednośladów. Na początku 2012 roku do dyspozycji pracowników i klientów urzędu było 37 miejsc postojowych dla rowerów. W sierpniu 2013 roku zamontowano zadaszoną wiatę na 12 miejsc postojowych przy pl. Bankowym oraz po 4 stojaki rowerowe w siedzibach przy ul. Długiej 5 oraz ul. Czerniakowskiej 44. Dodatkowo Zarząd Transportu Miejskiego zorganizował miejsca postojowe dla cyklistów przed budynkami MUW przy al. Jerozolimskich i ul. Kruczej. Planowany jest również rozwój infrastruktury rowerowej w delegaturach urzędu w województwie.

„Cieszę się, że pracownicy urzędu wojewódzkiego chętnie przyjeżdżają rowerami do pracy, a tym samym dbają o swoją kondycję i zdrowie. Sam również, gdy tylko mogę korzystam z tego środka transportu. Jest to świetna metoda na odświeżenie umysłu oraz oderwanie się od codziennych obowiązków” – powiedział Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki.

1 kwietnia wojewoda wraz z pracownikami Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego oraz  Łukaszem Puchalskim, pełnomocnikiem prezydenta m.st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej uroczyście rozpoczęli sezon rowerowy. Była to okazja to zrobienia wspólnych zdjęć oraz ogłoszenia konkursu dla pracowników w formie quizu z wiedzy rowerowej. Zdjęcia z wydarzenia można znaleźć na fan page’u Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego>>>

Zespół prasowy wojewody mazowieckiego
stat4u PortalPOLSKA.pl