Kalisz
Prosna – czysta do dna!

Pod takim hasłem już 19 lipca przeprowadzona zostanie akcja sprzątania rzeki Prosny. Zaczynamy o godzinie 16:00 przy moście św. Wojciecha od strony aquaparku.

Reklama
Utrzymanie czystości Prosny i jej brzegów jest jednym z elementów procesu przywrócenia rzeki miastu i mieszkańcom. A to istotne zadanie, którego realizację obiecywali kaliszanom włodarze miasta.

- Rzeka to kapitał Kalisza, który jest nie do przecenienia. Prosna nas wyróżnia i musimy o nią zadbać. Stopniowo przywracamy ją kaliszanom. Na przełomie sierpnia i września odbędzie się święto rzeki. Będą koncerty na pływającej po Prośnie scenie, rywalizacja triathlonistów, jubileusz Kaliskiego Towarzystwa Wioślarskiego. Po nich przystąpimy natomiast do przebudowy wałów przeciwpowodziowych Kanału Bernardyńskiego i rzeki. A akcja „Prosna – czysta do dna!” to preludium do obu działań – mówi wiceprezydent Grzegorz Kulawinek.

Do udziału w sprzątaniu Prosny zachęcamy wszystkich mieszkańców. Za przywrócenie porządku w nurcie rzeki odpowiadać będą profesjonalni nurkowie. Wszyscy pozostali sprzątać mogą brzegi rzeki. Rękawice, worki i kontener na odpady, które zostaną następnie odebrane, zapewnia Urząd Miasta Kalisza.

Organizatorami akcji „Prosna – czysta do dna!” są Miasto Kalisz, Polski Związek Wędkarski koło Kalisz-Miasto, Kaliski Klub Wodny Fala, Kaliski Okręgowy Związek Żeglarski i grupa Prosna od źródeł.

Reklama_________________________________________________________________________________________

 
Bezpłatnie dostarczamy zakupy
- w Kaliszu, 
Ostrowie Wlkp.
 
   

Kliknij:
        

_____________________________________________________________________________________________
stat4u PortalPOLSKA.pl