Lublin
Przemytnicze jednoślady - 2.06.2015r.

O tym, że pomysłowość ludzka nie zna granic, przekonali się funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, zatrzymując przemytników, odwożących od granicy państwa pudelka wypełnione papierosami.

Reklama

Tym razem, nie samochód terenowy, czy pokaźne kombi lecz niewielkich rozmiarów skuter oraz rower, posłużyły do odwożenia znad rzeki granicznej Bug, przemyconych papierosów. Do zdarzenia doszło w godzinach porannych w dniu 1 czerwca br., w okolicach Dorohuska, w pow. chełmskim. Funkcjonariusze SG z Placówki w Dorohusku, podczas pełnionej służby zatrzymali dwóch mężczyzn, mieszkańców regionu, którzy przemycili papierosy z terenu Ukrainy do Polski, a następnie odwozili je w głąb kraju przy pomocy skutera oraz roweru. Ten dość nowatorski sposób transportu kontrabandy okazał się jednak niezbyt szczęśliwy dla samych pomysłodawców, zostali bowiem zatrzymani wraz z przewożonym towarem o szacunkowej wartości ponad 25 tys. zł.
 

W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze, zatrzymani mężczyźni odpowiedzą teraz za wprowadzenie na teren kraju papierosów bez polskich znaków akcyzy. 
 

Reklama________________________________________________________________________________

BEZPŁATNIE PRZYWOZIMY
   
Zakupy w Lublinie
    
Tel. (w godz. 7-22) 534 - 787 - 231
do domów, biur, warsztatów itp.

________________________________________________________________________________________

stat4u PortalPOLSKA.pl