Poznań
Przystankowe gry dla dzieci

Reklama
 
przystanek-polankaNa przystanku czytamy gazetę, wysyłamy SMS, słuchamy audiobooka… A dzieci? Dzieci się nudzą.  Ale jest pomysł żeby przystanek służył im zabawie i edukacji. Wspólnie zeStowarzyszeniem Ulepsz Poznań i mieszkańcami, których integruje  fanpage „Hello Polanka” chcemy stworzyć miejsca dzieciom przyjazne. W miejsce graffiti i wybitych szyb w wiatach przystankowych mogą powstać krzywe zwierciadła, alfabet czy gry planszowe. Jeśli ten pomysł się Państwu podoba, prosimy o poparcie:ZAGŁOSUJ.

Na usuwanie skutków dewastacji przystanków, które stanowią ważny element przestrzeni miejskiej, wydajemy krocie. To są pieniądze wydatkowane bezsensownie, a płacimy za to wszyscy. Dlatego popieramy każdy pomysł i każdą inicjatywę, których celem jest przeciwdziałanie aktom wandalizmu i kształtowanie świadomości społecznej w kierunku dbania o dobro publiczne.

Najpierw udostępniliśmy nasze przystanki młodzieży, żeby w ramach akcji „Przystanek jak malowany”, organizowanej z Grupą Inicjatywną Mieszkańców „Przystanek Folwarczna”, zaprojektowała nowe malowanie dla wiat znajdujących się w sąsiedztwie trasy kórnickiej.

przystanek-trojmiastoTeraz  myślimy o tym, by dbając o estetykę przystanków tworzyć w ich przestrzeni miejsce przyjazne dla dzieci.
Wspólnie ze Stowarzyszeniem „Ulepsz Poznań” i z „Hello Polanka” chcemy stworzyć pierwsze w Poznaniu kreatywne przystanki edukacyjne, na których dzieci będą mogły rachować na liczydle czy też korzystać z prostej gry planszowej. „Uważamy, że ważnym jest, by już najmłodsi obywatele wiedzieli, że warto dbać o przestrzeń wspólną, z której wszyscy korzystamy” – mówi Anita Krzyżaniak z Hello Polanka. „Po rozmowach z mieszkańcami, głównie mamami, wpadliśmy na pomysły ulepszenia zdewastowanych przystanków w miejsca przyjazne najmłodszym”.
Liczymy na to, że pozwoli to ukształtować poczucie odpowiedzialności za przestrzeń miejską i dobro publiczne zarówno wśród rodziców, jak i najmłodszego pokolenia pasażerów komunikacji miejskiej.

W planowanej akcji pragniemy zmienić charakter dwóch przystanków na os. Polanka, które są stale dewastowane. Przedsięwzięcie wymaga jednak nakładów. Żeby pozyskać na ten cel pieniądze wystarczy wziąć udział w głosowaniu na stroniehttps://todlamniewazne.pl/inicjatywa,905.html. Trzeba zalogować się podając adres e-mail i oddać swój głos na pomysł „Przystankowe gry dla dzieci”.

Głosować można codziennie do 28 marca (zobacz: http://todlamniewazne.pl/zasady.html)
Prosimy o głosy! Przystankowe gry dla dzieci bez Państwa głosów nie powstaną.


źródło:MPK Poznań.

Bartek Drozd

stat4u PortalPOLSKA.pl