Radom
Rozpoczyna się budowa pierwszego odcinka trasy N-S

Rozpoczyna się budowa pierwszego odcinka trasy N-S. Przetarg na realizację tej inwestycji wygrało konsorcjum firm Inżynieria Rzeszów i Budromost - Starachowice z Wąchocka

Reklama

Projekt zakłada, że na odcinku od ronda Mikołajczyka do węzła u zbiegu ze Słowackiego trasa ma mieć dwie jezdnie, po dwa pasy w każdym kierunku. - Jednym z najważniejszych elementów będzie węzeł umożliwiający m.in. bezkolizyjny wjazd z ul. Beliny-Prażmowskiego na wiadukt w ciągu ul. Słowackiego, a także bezkolizyjny zjazd z wiaduktu w stronę dworców PKS i PKP. Na całej długości drogi oraz na wiadukcie powstaną ciągi pieszo-rowerowe - wylicza wiceprezydent Konrad Frysztak.

Wykonawcy zapowiadają, że prace rozpoczną się od rozbiórki budynków stojących tuż za wiaduktem. Później, na odcinku od ronda Mikołajczyka do wiaduktu, będzie budowana nowa jezdnia, a następnie zostanie przebudowana istniejąca. W następnej kolejności powstanie nowa droga biegnąca wzdłuż torów do Żeromskiego oraz wjazdy na wiadukt. – Zrobimy wszystko by terminu dotrzymać i być jak najmniej uciążliwymi dla mieszkańców – zapowiedział wiceprezes firmy Budromost Grzegorz Adamus.

Wartość prac to prawie 34,5 mln zł, z czego 11,5 mln zł pochodzi z subwencji drogowej.

Reklama_____________________________________________________________________________________________
 

Sklep Tradycja Smaku
na osiedlu Wośniki 

Zakupy spożywcze w Radomiu
www.WDomowychCenach.pl
Tel. (w godz. 7-22) 799 - 017 - 561
   
   
radom(at)wdomowychcenach.pl
do domów, biur, warsztatów itp.
  Bezpłatnie przywozimy
__________________________________________________
stat4u PortalPOLSKA.pl